15. reprezentační ples Plzeňského kraje

Parkhotel U Borského parku 31, Plzeň
e-mail: hotel@parkhotel-czech.eu telefon: +420 608 111 702
web: http://www.parkhotel-czech.eu/ vstupenky: Koupit vstupenku

Jubilejní patnáctý krajský ples s podtitulem filmové milénium zve na plesovou show, kde se rozhodně nebudete nudit. Připomene filmy světové kinematografie přelomu milénia a nabídne řadu skvělých hostů. Vystoupí tu Pražský filmový orchestr, Ondřej Ruml, Martin Chodúr a Revival Olympic. Večerem budou provázet Petra Vraspírová a Libor Bouček.

Předprodej vstupenek na www.ticket-art.cz.
Cena vstupenek se pohybuje od 250 do 650 Kč.

Pražský filmový orchestr
Několik českých symfonických orchestrů se občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před jedenácti lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové či muzikálové hudby živě na pódiu. Na repertoáru má hudbu z Harryho Pottera, Pána prstenů, Indiana Jonese, Jurského parku, Star Wars, Pirátů z Karibiku, Čelistí nebo z filmů o Jamesi Bondovi. Občas dojde i na hudbu z Mission Impossible, Rockyho nebo z komedií s Luisem de Funésem. Českou filmovou hudbu zastupuje řada skladeb, v nichž hlavní roli hraje jazz a swing.

Martin Chodúr
Zpěvák a hudebník Martin Chodúr je vítěz historicky prvního ročníku soutěže Česko Slovensko hledá Superstar z roku 2009 a patří mezi nejvšestrannější zpěváky mladé generace. Od vítězství v Superstar se prezentuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, muzikálu, šansonu a filmových písní. Vedle talentu a muzikálnosti ho k repertoárové všestrannosti opravňuje mimořádná technická vybavenost a hlas mnohovrstevnaté barevnosti a tříoktávového rozsahu. Česká populární hudba zkrátka neměla od dob vrcholných výkonů Karla Gotta, Waldemara Matušky, Karla Hály a Karla Černocha zpěváka takových možností a takového pěveckého citu a všestrannosti, jakým se jeví právě Martin Chodúr.

V roce 2010 vydal své debutové album Let´s Celebrate. Pop rockové skladby s rokenrolovým nádechem si napsal sám a doplnil je o cover písně Paparazzi z repertoáru americké zpěvačky Lady Gaga. Album mu pokřtili Karel Gott a Ondřej Hejma. V roce 2011 založil svou doprovodnou skupinu MACH, se kterou koncertuje dodnes.

Kromě své skupiny si Martin Chodúr zazpíval už třeba s Janáčkovou filharmonií, Big bandem Gustava Broma, Orchestrem Václava Hybše, se skupinou Pájky Pájk Martina Kumžáka a řadou dalších. Na jevišti stál spolu s Karlem Gottem, Danem Bártou, Bárou Basikovou, Janou Kirschner a mnoha dalšími zpěváky. Jako autora jej oslovují takové osobnosti, jako je Hana Zagorová či Karel Gott.

Ondřej Ruml
Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk a po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval s různými jazzovými a funkovými formacemi či se swingovými bigbandy. V roce 2009 ztvárnil hlavní roli v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, který uvedla Státní opera v Praze. Následovaly muzikálové role v Johance z Arku, Quasimodovi či Hamletovi. V současnosti hostuje v roli Hajného ve studiu Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které získalo Zlatou desku.

Revival Olympic Domažlice
V sále Conferenza bude hrát kapela, která vznikla koncem roku 2003 tak, že si dva kolegové v práci řekli, že zkusí založit kapelu. Sehnali pár kamarádů a začali zkoušet a hrát to, co je bavilo: písničky skupiny Olympic. Snad proto, že písničky Olympicu jsou nesmrtelné a všem muzikantům byly vždycky blízké, rozhodli se vypustit vlastní tvorbu a vystupovat pouze s tímto repertoárem.

 

 

↑ zpět na začátek článku ↑

15. reprezentační ples Plzeňského kraje

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů