Dožínky Plzeňského kraje v Milínově nabídnou Anetu Langerovou i farmářské trhy

Farma Moulisových Milínov 23, Milínov
e-mail: telefon:
web: http://www.farmamoulisovych.cz/
Tradiční oslavy ukončení sklizně a poděkování za úrodu pořádá Plzeňský kraj již po deváté. Tentokrát v sobotu 7. září 2019 od 10:00 hodin na Farmě Moulisových v Milínově na jižním Plzeňsku.
 
Novinkou letošního ročníku je propojení Dožínek Plzeňského kraje s Plzeňskými farmářskými trhy, které organizátoři pro tento den přemístí z náměstí Republiky v Plzni právě do Milínova. Z Plzně a vlakového nádraží v Nezvěsticích bude do Milínova zajištěna bezplatná kyvadlová doprava. První spoj pojede ze Sadů Pětatřicátníků v Plzni v 9:00 hodin a z vlakového nádraží v Nezvěsticích v 9:40 hodin.
 
Ani tentokrát nebudou chybět ochutnávky oceněných Regionálních potravin Plzeňského kraje, ukázky dožínkových tradic a zvyklostí v podání Folklorního souboru Rokytka Rokycany a mnoho dalších doprovodných aktivit v rámci celého dne. V Milínově se seznámíte s tradičními českými řemesly a uvidíte ukázky práce bednářů Plzeňského Prazdroje. Navštívit můžete výstavu zemědělské a zahradní techniky, která ke sklizni neodmyslitelně patří, ale i výstavu drobného zvířectva ČSCH ZO Nezvěstice.
 
V kravíně v Milínově budou již od 10:00 hodin k vidění ukázky dožínkových vazeb a zdobení koní a vozů. Chybět nebude již tradiční dožínkový průvod obcí až na Farmu Moulisových. Zde dožínkové slavnosti symbolicky vyvrcholí: ženci předají hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, jakožto hospodáři, dožínkový věnec a farmář Pavel Moulis převezme dožínkovou kytici. Od tohoto okamžiku vypukne dle tradice dožínková veselice na počest zakončení sklizně.
 
Farma Moulisových bude také místem, kde si ocenění přeberou regionální farmáři a zemědělci. Den zpestří svým vystoupením Folklorní soubor Rokytka Rokycany. Ve 13:00 hodin se obcí rozezní zpěv Anety Langerové, poté vystoupí kapela Šumaři a program završí kapela PF Band.
Vstup na akci je ZDARMA.
 
Podrobný program a trasu dožínkového průvodu najdete na webu www.plzensky-kraj.cz.

↑ zpět na začátek článku ↑

Dožínky Plzeňského kraje v Milínově nabídnou Anetu Langerovou i farmářské trhy

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů