Duben v Techmanii

Techmania U Planetária 1, Plzeň
e-mail: info@techmania.cz telefon: +420 737 247 581
web: http://techmania.cz/

Techmania vyrazila do jarních týdnů se spoustou nových lákadel. Nedávno zprovozněný sál 3D Cinema, který rozšiřuje nabídku planetária, zve na nové filmy. Novinky nabízí i samotné 3D Planetárium, jediné v České republice. Kromě toho zve Techmania v dubnu hned na dvě akce připomínající zajímavá výročí a na jednu atrakci sportovní.

09/04  /  10:30
Techmania
75. výročí trolejbusové dopravy v Plzni
Trolejbusy v Plzni slaví 9. dubna pětasedmdesátiny. Nejstarší dochovaný z nich tráví svůj zasloužený odpočinek v Techmanii a při této příležitosti se zcela výjimečně otevře veřejnosti. Techmania připravila jeho čtyři komentované prohlídky s Vlastimilem Leškou a přednášku Pavla Domanického o tom, za jakých okolností ho našel a zachránil. Na prohlídky je třeba zakoupit časové vstupenky. Přesné časy na www.techmania.cz.

12/04  /  08:30
Techmania
Poprvé mimo Zemi
Dvanáctého dubna uplyne 55 let od okamžiku, kdy planetu Zemi opustil první člověk. Jurij Alexejevič Gagarin v raketě Vostok 1 se stal prvním člověkem v kosmu a Techmanie tuto událost připomene celodenním programem. Ten přinese dvě krátké přednášky s projekcí v novém sále 3D Cinema, hlavní přednášku a doprovodný program se zkouškou gyroskopu, odpálením vodní rakety a pozorováními astronomickými dalekohledy.

15/04  /  11:00
Techmania
Zabydlená Země
Rostliny a živočichové dělají planetu Zemi takovou, jaká je. Všechna jejich společenství vytvářejí složitou pavučinu vztahů. 2D snímek Zabydlená Země se na ně dívá hodně zblízka a testuje jejich pevnost a nahraditelnost. Nový film ve 3D Planetáriu se promítá společně s další novinkou, živě komentovanými projekcemi aktuální oblohy.

16/04  /  15:30
Techmania
Titáni doby ledové
Přeneste se deset tisíc let zpátky, do doby, kdy byla na Zemi nejnižší teplota v celé její miliardy let dlouhé historii. Do doby, kdy vyhynula většina žijících druhů a přežili jen ti nejzdatnější. Patřil mezi ně i mamut, jeden z nejúžasnějších živočichů, který kdy chodil po naší planetě. Společně budete moci sledovat nejen souboj těchto titánů a lidí o přežití v dobách dramatických změn klimatu, ale i fascinující příběh vědců a techniky, díky níž můžeme zkoumat toto období s větším porozuměním než kdy dřív. Film se hraje v novém 3D Cinema v budově planetária.

↑ zpět na začátek článku ↑

Duben v Techmanii

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů