Festival komiksu, sci-fi a fantasy CO.CON

DEPO2015 Presslova 14, Plzeň
e-mail: recepce@depo2015.cz telefon: +420 378 035 360
web: http://www.depo2015.cz

Plzeňskou kulturní a kreativní zónu DEPO2015 na jeden den pohltí svět sci-fi a fantasy. 28. ledna zde proběhne druhý ročník multižánrového festivalu CO.CON, který fanouškům sci-fi a fantasy dopřeje prostředí plné deskových i PC her, Pokémonů, Cosplay, WarGames, arkádovek, retro her a závodních simulátorů, komiksových hrdinů, virtuální reality, robotů, prodejních stánků, zajímavých hostů, a hlavně skvělých zážitků.

Prodejní část festivalu nabídne tržiště, kde návštěvníci nakoupí vše od komiksových knih až po deskové hry. Zájemci budou moci navštívit také novou rodinnou únikovou hru Záhada plzeňského metra.

Předprodej vstupenek probíhá na portálu www.goout.net. V Early birds předprodeji lze koupit do 31. 12. vstupné za zvýhodněné ceny. Předprodej pak bude pokračovat až do 27. ledna. Vstupenku na akci bude možné koupit i na místě v DEPO2015.

Festival ovládne celý areál DEPO2015. Velkokapacitní autobusová hala se promění na obří hernu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jak současné PC hry, tak se ponořit do historie a „zapařit“ na starých arkádových automatech či Pinballu. Chybět nebudou ani herní konzole a špičkové závodní simulátory. Program bude obohacen o přednášky zajímavých lidí z oboru jako například Pavla Dobrovského (redaktor časopisu Level). Opomenuty nebudou ani moderní technologie. Na několika plochách bude k vidění virtuální realita a děti si budou moci vyzkoušet základy programování robotů na workshopech vedených Centrem robotiky. Velkým lákadlem bude představení robotického psa firmy Boston Dynamics SPOTyho, který je mazlíčkem Správy informačních technologií města Plzně.

Rodiny s dětmi určitě nadchne herní výstava modelů z kostek LEGO® CZECH RepuBRICK v prostorách Klempírny. Ta zavede návštěvníky do světa Harryho Pottera, kde mimo jiné najdou obří stavbu školy čar a kouzel v Bradavicích. Nebude chybět ani stavitelská dílna pro starší děti a herna DUPLO pro děti od 18 měsíců.

Pro návštěvníky, kteří dávají přednost klasickým hrám před těmi počítačovými, bude v Tržnici připraven velký prostor s deskovými hrami. Zahrát si budou moci deskovky a karetní hry například od společností Albi, nebo Black fire, Maty Moves nebo plzeňské komunity Kavenu. Navíc si budou moci prohlédnout a možná i namalovat svoji herní figurku k velmi speciálním deskovkám WARGAMES, odehrávajícím se na několika velkých stolech. Program neopomene ani populární Pokémony. Na festivalu bude mít tento japonský fenomén vlastní stánek PokéMaster s možností si zahrát.

V rámci Cosplay subkultury budou návštěvníci v areálu po celý den potkávat postavy v do detailu vypracovaných kostýmech. Narazit budou moci na hrdiny ze Star Wars, Pána prstenů, ale i oblíbené komiksové klaďase a záporáky.

↑ zpět na začátek článku ↑

Festival komiksu, sci-fi a fantasy CO.CON

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů