Historický víkend

Plzeň - více míst Náměstí republiky, Plzeň
e-mail: telefon:
web:

Plzeň slaví narozeniny a gratulovat opět přijdou postavy historické i bájné, muzikanti, kejklíři, králové i prostý lid. U toho prostě nemůžete chybět! V Proluce bude od pátku program pro nejmenší, katedrála bude patřit bohoslužbě za město, budova spořitelny ve Františkánské ul. pozve na komentované prohlídky. Na tradičních scénách budou hrát a zpívat muzikanti, divadelníci, tanečníci a šermíři, sobotním městem půjde průvod strašidel a dojde i na ohňostroj. Ale především do města zavítá Otec vlasti v nadživotní velikosti: desetimetrová loutka Karla IV. Více informací naleznete na www.nadace700.cz.

PROGRAM:

Historický víkend

Plzeň, www.nadace700.cz, vstupenky: na venkovní scény vstup volný, časové vstupenky na prohlídky České spořitelny zdarma k dispozici od 1. 6. v IC města Plzně, změna programu a časů vyhrazena!

Hlavní scéna – Prolog

10. 6.   17:00   Divadlo KVELB – vystoupení interaktivní 10 m loutky Karla IV. (také ve 20:00 hod.)

            19:00   Host folklorního festivalu: Peru

            19:15   Host folklorního festivalu: Korea

Hlavní scéna (náměstí Republiky)

11. 6.   10:00   Zahájení

            11:00   ELTHIN – dobová hudba

            12:00   Dělo – šerm, SHŠ Invictum

            12:30   Divadlo KVELB – vystoupení interaktivní 10 m loutky Karla IV.

            13:00   Host folklorního festivalu: Chorvatsko

            14:00   Velký historický a folklorní průvod centrem města zakončený holdem novorozenému Václavovi, budoucímu císaři římskému a králi českému Karlu IV., předání klíčů od města

            15:15   Tance na gotickém dvoře, Gloria

            15:30   Excalibur – šerm, Lorika

            16:00   Host folklorního festivalu: Slovensko

            16:40   Divadlo KVELB – vystoupení interaktivní 10 m loutky Karla IV.

            17:00   O Človíčkovi – šerm, SHŠ Lancea

            17:30   Divadlo KVELB – vystoupení interaktivní 10 m loutky Karla IV.

            17:45   Škola šermu – herold Berbek, SHŠ Lancea, Lorika, tanečnice Althea, šašci Jürgen a Francois

            18:15   Fraucimor Elišky Přemyslovny – tanec, Althea

            18:40   Kejklíři – šerm, SHŠ Gotika

            19:30   Noční rej strašidel s hudební skupinou Strašlivá podívaná, výběr a oceňování masek

            21:15   Vejšlap plzeňských strašidel městem, trasa průvodu: nám. Republiky – Dřevěná ul. – Zpč. muzeum – U Branky – nám. Republiky

            22:00   Založení Plzeňské zbrojnice – ohňová show, Divadlo KVELB, ohňostroj

12. 6.   10:00   Zahájení

            10:30   Chyťte potvoru – šermířské divadlo, Lorika

            11:00   Plzeňští řezníci vyhlašují klání pro všechny příchozí – SHŠ Gotika, tanečnice Althea, minnesänger Petr z Wolfenberka, šašci Jürgen a Francois, zábavné soutěže

            12:00   Popelka – pohádka, soubor Karkulka Chrást

            13:00   Host folklorního festivalu: Valašsko

            14:00   Na kupecké stezce – šerm, SHŠ Balteus

            15:00   MIRITIS – dobová hudba

            15:20   Zakončení

Scéna U Zlaté madony (u morového sloupu)

11. 6.   10:30   Potkali se u Kolína – šerm, SHŠ Lancea

            11:30   Na kupecké stezce – šerm, SHŠ Balteus

            12:30   O rytířských ctnostech – šermířské divadlo, Lorika

            13:30   Šašci a tanečnice – balkánské tance zatančí Althea, šašci Jürgen a Francois

            15:30   Katovna – šerm, SHŠ Gotika

            16:30   Rozpustilé tance v podhradí, Gloria

            17:20   ELTHIN – dobová hudba

            19:00   Karlovo velmi pozdní odpoledne – šerm, SHŠ Invictum

12. 6.   10:00   Historické tance pozdní gotiky dle burgundských mistrů, Gloria

            11:30   MIRITIS – dobová hudba

            12:30   A co teď? – šerm, SHŠ Invictum

            13:30   Fraucimor Elišky Přemyslovny – tanec, Althea

            14:30   Šašci Jürgen a Francois

Dobové ležení (Mlýnská strouha)

11. 6.   10:30   Excalibur – šerm, Lorika

            11:15   Šašci Jürgen a Francois

            11:45   Rozpustilé tance v podhradí, Gloria

            12:15   O človíčkovi – šerm, SHŠ Lancea

            13:00   Kejklíři – šerm, SHŠ Gotika

            15:30   ELTHIN – dobová hudba

            16:00   Na kupecké stezce – šerm, SHŠ Balteus

            16:30   Balkánské tance, Althea

            17:00   A co teď? – šerm, SHŠ Invictum

            17:30   Šašci Jürgen a Francois

            18:00   Historické tance pozdní gotiky dle burgundských mistrů, Gloria

            18:30   Minnesänger Petr z Wolfenberka

            19:00   Lekra – šerm, SHŠ Balteus

12. 6.   10:00   Karlovo velmi pozdní odpoledne – šerm, SHŠ Invictum

            10:30   Putování světem – divadlo, SHŠ Lancea

            11:00   Na kupecké stezce – šerm, SHŠ Balteus

            11:30   Šašci Jürgen a Francois

            12:00   Potkali se u Kolína – šerm, SHŠ Lancea

            13:00   Námluvy – šermířské divadlo, Lorika

            14:00   Velký pěší turnaj k poctě Jeho Milosti Jana Lucemburského, krále českého – SHŠ Gotika, Invictum, Lancea, Lorika, MIRITIS, Althea, Gloria

Doprovodný program:

10.–12. 6.        Interaktivní dětská scéna se skupinou Renegáti – hry, soutěže, dobový kolotoč, Proluka – Křižíkovy sady

                        Oživlá strašidla, dárky pro návštěvníky v masce, Muzeum strašidel (pátek a neděle 10:00–18:00 hod., sobota 10:00–20:00 hod.)

11.–12. 6.        Pohádková cesta, start na náměstí Republiky (sobota 10:00–16:00 hod., neděle 10:00–13:00 hod.)

                        Komentované prohlídky budovy České spořitelny a.s., Františkánská ul. (v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hod.), vstupenky zdarma od 1. 6. v Infocentru

                        Jízdy historických vozidel PMDP, jízdní řády na www.pmdp.cz

                        Venkovní kavárna hotelu Continental, Šafaříkovy sady

                        Akce Cihla – benefiční prodej cihel, Šafaříkovy sady

11.–15. 6.        Výstava kaktusů, U Zvonu (09:00–19:00 hod.)

12. 6.   10:30   Slavnostní bohoslužba za město Plzeň, katedrála sv. Bartoloměje

            11:00   S kloboučkem a v rukavičkách – módní přehlídka ve stylu 30. let, Osvětové retro divadlo Orel Kasejovice, Šafaříkovy sady (také ve 13:00 hod.)

16. 6.   19:00   Vokální kvarteto AFFETTO, kostel Všech svatých na Roudné

↑ zpět na začátek článku ↑

Historický víkend

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů