Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

Areál Škodaland V Lukách 34/2976, Plzeň
e-mail: telefon:
web: http://www.skodaland.eu/ vstupenky: Koupit vstupenku
Areál Škodalandu ožije již popáté běžeckým závodem pro malé i velké, Krajským půlmaratonem. I tentokrát se běžci mohou těšit na tradiční trasy, a nově na týmový běh. Na své si přijdou i malí běžci.
Pro ty, které neláká výzva půlmaratonské trati, jsou připraveny varianty v podobě kratších tratí OMEXOM Krajská pětka s délkou 5,85 km a Krajská desítka o délce 9,59 km. Pro ty, kteří mají týmového ducha, jsou připraveny týmové běhy. Nejmenší mohou závodit na kratších tratích rozdělených podle věku malých sportovců. Registrovat se můžete na webu půlmaratonu a k registraci si lze objednat také tričko – speciálně navržené pro letošní ročník závodu.
 
Kudy běžci poběží?
Půlmaratonci odstartují svých 21 km v 10:00 hodin od areálu Škodaland směrem na obec Litice, proběhnou Šlovice a dají se vpravo na město Dobřany, kde ani letos nebude chybět FAN zóna, tentokrát s kapelou Semtex. Z dobřanského náměstí pak běžci pokračují do nedalekých Dobřánek, kde na křižovatce Chotěšovská – Komenského odbočí vpravo a běží do obce Lhota, pokračují na okraj obce Valcha, okrajem chatové oblasti skrz Černý most. Dále značenou cyklostezkou č. 3, přebíhají most přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí. Pokračují ulicí K Lávce až k hlavní silnici – ul. Klatovská, kde odbočují doleva a dobíhají do cíle před areál Škodaland. Trasa bude značena a je vhodná pro trénované sportovce.
 
I letos jsou připraveny zajímavé ceny
I letos budou připraveny zajímavé ceny nejen pro vítěze. Kromě ocenění vítězů jednotlivých kategorií proběhne opět Soutěž o nejlepšího běžce Plzeňského kraje. První tři nejrychlejší běžci mezi muži a ženami, kteří se prokážou trvalým pobytem v Plzeňském kraji, získají výhru ve výši 10, 5 a 3 tisíce korun. V závěru celého dne proběhne slosování startovních čísel o věcné ceny od partnerů. V cíli každý běžec obdrží unikátní pamětní medaili.
 
Vodiči půlmaratonců povedou také tréninky
Na trati půlmaratonu nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15. A právě ve spolupráci s vodiči budou i pro 5. ročník Krajského půlmaratonu připraveny společné tréninky – v dubnu středy 3. a 10. Na ty není nutná registrace a vstup je zdarma!
V areálu nebude chybět zábavný program pro malé i velké, horolezecká stěna, bungee trampolína, představení složek IZS, sportovní doplňky a poradenství a mnoho dalšího. Aby atmosféra byla opravdu pohodová, i tentokrát zahraje v areálu kapela POP´s.
 
S půlmaratonem jsou vždy spojena dopravní omezení
V době konání půlmaratonu bude od 9:50 do 13:00 hodin omezen provoz v obcích Plzeň-Bory, Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota a Valcha. Budou též omezeny spoje MHD linky č. 21 a č. 26.
Parkování pro běžce je zajištěno u areálu, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u ZČU v Univerzitní ulici, odkud je do areálu doveze kyvadlová doprava.
Krajský půlmaraton se uskuteční za podpory společnosti NET4GAS, OMEXOM, Nadace ČEZ a dalších partnerů. Pro aktuální dění sledujte http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz nebo Facebook.

↑ zpět na začátek článku ↑

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů