Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

Areál Škodaland V Lukách 34/2976, Plzeň
e-mail: telefon:
web: http://www.skodaland.eu/ vstupenky: www.plzenskavstupenka.cz
Areál Škodalandu v Plzni ožije již popáté běžeckým závodem pro malé i velké, Krajským půlmaratonem. I tentokrát se běžci mohou těšit na tradiční trasy, a nově na týmový běh. Na své si přijdou i malí běžci.
Pro ty, které neláká výzva půlmaratonské trati, jsou připraveny varianty v podobě kratších tratí OMEXOM Krajská pětka s délkou 5,85 km a Krajská desítka o délce 9,59 km. Letošní novinkou je týmový běh pro skupiny s minimálně třemi běžci. Nejmenší mohou závodit na kratších tratích rozdělených podle věku malých sportovců. Registrovat se můžete na webu půlmaratonu a k registraci si lze objednat také tričko – speciálně navržené pro letošní ročník závodu.
 
Kudy poběží půlmaratonci?
Půlmaratonci odstartují svých 21 km v 10:00 hodin od areálu Škodaland směrem na obec Litice, proběhnou Šlovice a dají se vpravo na město Dobřany, kde ani letos nebude chybět FAN zóna, tentokrát s kapelou Semtex. Z dobřanského náměstí pak běžci pokračují do nedalekých Dobřánek, kde na křižovatce Chotěšovská - Komenského odbočí vpravo a běží do obce Lhota, pokračují na okraj obce Valcha, okrajem chatové oblasti skrz Černý most. Dále značenou cyklostezkou č. 3, přebíhají most přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí. Pokračují ulicí K Lávce až k hlavní silnici – ul. Klatovská, kde odbočují doleva a dobíhají do cíle před areál Škodaland. Trasa bude značena a je vhodná pro trénované sportovce.
 
Vodiči půlmaratonců povedou také tréninky
Na trati půlmaratonu opět nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15. A právě ve spolupráci s vodiči budou i pro 5. ročník Krajského půlmaratonu připraveny společné tréninky. Na ty není nutná registrace a vstup je zdarma!
V areálu nebude chybět zábavný program pro malé i velké, horolezecká stěna, bungee trampolína, představení složek IZS, sportovní doplňky, poradenství a mnoho dalšího. Aby atmosféra byla opravdu pohodová, zahraje kapela POP´s.
 
S půlmaratonem jsou vždy spojena dopravní omezení
V době konání Krajského půlmaratonu bude od 10:00 do 13:00 hodin omezen provoz obcemi, kterými prochází tratě běhů. Budou též omezeny spoje MHD linky č. 21 a č. 26.
Parkování pro běžce je zajištěno u areálu Škodalandu, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u ZČU v Univerzitní ulici, odkud je do areálu doveze kyvadlová doprava.
Krajský půlmaraton se uskuteční za podpory společnosti NET4GAS, OMEXOM a dalších partnerů.
Pro aktuální dění sledujte http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz nebo Facebook.

↑ zpět na začátek článku ↑

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

zobrazit celý program rubriky

V programu

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje 2019

13.4.

Plzeň

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů