Lázeňský rezort Bad Birnbach

Regionální infocentrum Plzeňského kraje a Bavorska náměstí Republiky 131/17, Plzeň
e-mail: telefon:
web: http://www.plzensky-kraj.cz/cs
Regionální informační centrum Plzeňského kraje a Bavorska již 3. rokem úspěšně funguje na náměstí Republiky. Infocentrum slouží k prezentaci obcí, akcí a turistických možností v celém Plzeňském kraji, ale stejně tak tu zájemci najdou informace o Bavorsku, turistických zajímavostech, volnočasovém vyžití jak pro sportovce, tak i pro rodiny s dětmi nebo seniory. Dozvíte se zde, kam například na kolo, za pěší turistikou, kam za aquaparky, za nákupy, kulturou či do muzea. Milovníci sportu zde objeví tipy na ubytování a sportovní vyžití. Na jednom místě zde najdete nejen propagační materiály a mapy, ale i personál, který vám ochotně s naplánováním výletu či pobytu v Bavorsku pomůže.
 
Po celý rok se v Regionálním centru pořádá celá řada zajímavých akcí, tiskových konferencí, kterých se účastní partneři prezentovaných destinací a jednou z nich je například i prezentace lázní Bad Birnbach.
Více informací najdete na www.qap.cz v rubrice Tipy do Bavorska.
 
Česko-bavorské infocentrum na náměstí Republiky zve na prezentaci lázeňského rezortu Bad Birnbach, která se bude konat v sobotu 14. září od 10–17 hodin v Regionálním informačním centru Plzeňského kraje a Bavorska na náměstí Republiky 17 v Plzni.

„Přijďte a zúčastněte se slosování o wellnessový pobyt v lázních Bad Birnbach.“
 
V rámci této prezentace proběhne mezi 11. a 12. hodinou i informační seminář. Těšit se můžete na zajímavou přednášku z oblasti lázeňství, po které následně proběhne i společná diskuze s hlavními představiteli lázní Bad Birnbach. Čeká na vás drobné občerstvení, soutěže o luxusní  wellness pobyty a pro každého účastníka jsou připravené slevové kupóny  do lázní Bad Birnbach.
Na informační seminář a prezentaci lázní Bad Birnbach je žádoucí se předem přihlásit, a to do 5. září. Více informací na info.plzen@bavorskelesy.cz nebo na tel.: 724 888 069.
 
Lázně, které bude vaše tělo i duše milovat...
Kousek od nás, na jihu Bavorska, mezi Dunajem, Rottem a Innem, vyvěrá z nitra Země horký termální pramen. A tady se nacházejí lázně Bad Birnbach, kde se léčí revma i pesimismus. Sedmdesát stupňů horký léčivý pramen tu využívají v 31 termálních bazénech. Hosté tak mohou po celý rok užívat vodu o teplotě 26–40°C a přitom se kochat výhledem na louky kolem řeky Rott na jihu a na kopcovitou krajinu obklopující vesnici.
Moderní hotelový komplex, který disponuje čtyřhvězdičkovým hotelem a apartmány, svým hostům umožní dobře se vyspat i najíst a vůbec si odpočinout.
 
Proti revmatismu i pesimismu
Hosté míří do Bad Birnbachu především kvůli kouzlu lázní Rottal Terme. Povzbuzující účinky vody působí blahodárně na klouby, protiproud posiluje výdrž, aktivuje sílu a harmonizuje fungování pohybového ústrojí. Ve Vitariu září každou noc všemi barvami kanál s termální vodou dlouhý 105 metrů, který je jediný svého druhu v Evropě. A kde jinde si užijete lépe horka, páry a vůně než právě v saunách ve Vitariu?
 
Fitness ve volné přírodě
V Bad Birnbachu využívají přírodních krás údolí kolem řeky Rott a husté sítě stezek pro nordic walking, pěší turistiku, běh i cykloturistiku.
V okolí lázní je na osmdesát kilometrů značených turistických cest. Aby vyhověly nárokům na zdravou a relaxační pěší turistiku, je jen málo z nich asfaltovaných. Dalších padesát kilometrů tras nabízí Nordic Walking & Laufpark.
Údolí řeky Rott s krásnou přírodou nabízí i skvělé trasy pro cyklistiku. Vybrat si můžete jak ty rovinaté a nenáročné, tak i náročnější s prudkým stoupáním a dlouhými sjezdy. Všechny jsou dobře vybudované a ne příliš frekventované.
Tohle skvělé fitness v přírodě nezapomíná ani na milovníky greenu. Při pohledu z golfového odpaliště na nejznámější rekreační vesnici Bavorska je tu člověku jasné, proč se tohle golfové hřiště nazývá Bella Vista. Golfový areál se pyšní  osmnácti- a devítijamkovým hřištěm, velkorysou cvičnou loukou a moderním hřištěm spiel!Golf pro minigolf.
 
Umění, kultura a gastronomie
Lázně ale mají své kouzlo i pro vyznavače kulturních zážitků či gurmány.
Tradiční a moderní kuchyně jdou v Bad Birnbachu ruku v ruce. Ochutnat tu můžete jak místní speciality, tak mezinárodní kuchyni.
Dvory ve skanzenu Massing vás nechají nahlédnout do života starých zemědělských statků v dávných dobách. Muzeum Berty Hummel v Massingu představuje život a dílo této zdejší rodačky, která se proslavila ve světě umění.
A zajímavé kulturní zážitky nabízí i theater //an der rott v Eggenfeldenu.
 
Příjezd
Autem – z České republiky po dálnici A3 Nürnberg-Regensburg-Passau, výjezd Pocking (poslední výjezd před Rakouskem), odkud cca 15 km po silnici B388.
Více informací najdete na www.badbirnbach.de/cz.

↑ zpět na začátek článku ↑

Lázeňský rezort Bad Birnbach

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů