Letní barokní festival v Plzeňském kraji 2023

Plzeňský kraj – více míst Plzeňský kraj
e-mail: telefon:
web:

Léto patří v Plzeňském kraji neodmyslitelně baroku a Letnímu baroknímu festivalu. Pojďte zažít a ochutnat baroko prostřednictvím krásné hudby, autentického divadla, kostýmovaných prohlídek, ale i barokních ochutnávek a řemeslných workshopů.

Letos si připomínáme výročí 300 let od úmrtí Jana Blažeje Santini‑⁠Aichela, tvůrce stylu tzv. barokní gotiky. Jeho významným dílem se stalo probošství v Mariánské Týnici, kde v sobotu 10. června můžete navštívit Barokní podvečer. Součástí programu bude i zbrusu nová výstava o životě a díle tohoto architekta. I místo samotné je dokladem Santiniho stavitelského umění, návštěvník zde může porovnat původní stavbu i nově dostavěné východní ambity podle 300 let starých plánů.

Noblesse oblige – Mecenáši doby baroka západních Čech je název další zajímavé výstavy, která jako putovní bude k vidění na mnoha akcích. Výstava zahrnuje představení historie významných šlechtických rodů na Plzeňsku, např. Lažanští, Kolowrati,  Šternberkové, Černínové aj.

„Ochutnejte baroko, jak jej neznáte, a to všemi svými smysly do hloubky a krásy!“

Řemesla ožijí o víkendu 17. a 18. června v Centru stavitelského dědictví Plasy. Staré technologie uvidíte při tavení, formování, odlévání, kování či rýžování zlata a dozvíte se zajímavosti z hutnictví a mineralogie.

Klatovy – to je tradiční Barokní svatojánská noc, která letos proběhne v pátek 23. června. Bohatý program pro celé rodiny se odehraje na nádvoří obnoveného refektáře jezuitské koleje.

Sobota 24. června je ve znamení Barokní veselice na zámku Čečovice, slavnost se zaměří na téma lidové baroko, které podtrhne vystoupení Souboru písní a tanců Jiskra. Na slavnosti uvidíte také divadelní představení či šermířské vystoupení, a komentovaná prohlídka objektu seznámí návštěvníky s postupující obnovou areálu památky.

Začátek prázdnin patří akcím v Tachově. V neděli 9. července zazní v Jízdárně ve Světcích koncert souboru Cathedral Church of St. Blasii Brunswick a v pátek 14. července se areál Muzea Českého lesa v Tachově promění ve válečné ležení při akci Baroko válečné – klášter v obležení. Program přenese návštěvníky do doby Třicetileté války, kdy nemoci léčil felčar a vše dění přehlušil výstřel z děla. Premiéru bude mít komentovaná animace bitvy u Rozvadova roku 1621.

Máte rádi hravost a humor? Tím vším plnou měrou překypuje divadelní představení souboru Geisslers Hofcomoedianten „Pudl a pudr na Kozlu“, které odehrají 12. července na zámku Kozel. Zbrusu nový barokní autorský muzikál inspirovaný pražskými divadelními událostmi z let 1617 a 1627 tančí v rytmu disco-opery a propojuje moderní umění s barokním, komické s tragickým a vznešené s přízemním.

Barokní hudba, to je fenomén, a její milovníci nebudou rozhodně ochuzeni. Cyklus Procházky uměním je pořádán v sakrálních objektech na severním Plzeňsku a zahrnuje koncerty: 21. 6. Plasy / 7. 7. Březín / 29. 7. Nečtiny / 26. 8. Dolní Bělá / 8. 9. Manětín.

Cyklus Radost v baroku přináší 8. července koncert v Mariánské Týnici  a  22. července v Potvorově.

Letní barokní festival pokračuje dalšími zajímavými akcemi po celé léto. V srpnu jmenujme například Anenskou pouť na Tanaberku, Baroko na bylinkovém panství zámku Rochlov, Barokní den pro rodiny s dětmi v Manětíně nebo barokní víkendové oslavy v Poběžovicích.  V září proběhne Festival skla v dobách baroka v Kašperských Horách, kde bude k vidění i výstava unikátní sbírky barokního skla.

Informace o programu Letního barokního festivalu včetně aktuálních změn naleznete na www.zapadoceskebaroko.cz.

↑ zpět na začátek článku ↑

Letní barokní festival v Plzeňském kraji 2023

zobrazit celý program rubriky

V programu

Barokní veselice na zámku Čečovice

barokní odpoledne s tancem a hudbou, šermíři, trhovci, bohatý doprovodný program pro děti, hraje soubor Jiskra

24.6. 13:00–18:00

Zámek Čečovice

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů