Letní barokní festival v Plzeňském kraji 2024

Plzeňský kraj – více míst Plzeňský kraj
e-mail: telefon:
web:

Prožijte léto barokně a navštivte některou ze zajímavých akcí. I letos jich oblíbený barokní festival Západočeské baroko nabízí nepřeberné množství a ožijí jimi známé i méně známé památky a místa v našem kraji.

V pátek 12. července zve muzeum v Tachově na Barokní radosti, které promění bývalý františkánský klášter a klášterní zahradu v místo plné radosti a krásy. Děti se mohou těšit na pohádku o unesené princezně a zlém drakovi nebo na komentovanou prohlídku varhan. Pro dospělé tu bude třeba přednáška Barokní stopy v Tachově, ukázka rokokového tance, vystoupení šermířů nebo večerní varhanní koncert v kostele. Večer zakončí ohňová show skupiny historického šermu ZLATÝ GRÁL z Tachova.

Bylinkové panství Rochlov zve zase 20. července na Baroko na Bylinkovém panství Rochlov. Program nabídne oživené prohlídky a dobový jarmark, kde si přijdou na své všechny vaše smysly. Po celý den budou návštěvníky v prostorách zámku a přilehlého parku provázet barokní lidé z různých společenských vrstev. Uši a duši potěší koncert barokní pěvkyně Kristýny Machoňové a všechno uzavře velkolepá ohňová show.

Letošní léto patří, díky olympiádě, Francii, a nevynechá ji ani barokní festival. Protože baroko a Francie k sobě prostě patří, zve zámek v Manětíně 27. července do své zahrady vybudované dle versailleského vzoru na Francouzský den. K vidění tu bude tanec, dobová móda či historický šerm, přednáška o malířkách francouzského impresionismu, povídání o Galii, prezentace knih Zbyňka Kašpara nebo ochutnávky francouzských delikates a vína.

V zámku ve Štěnovicích přichystali na 2. srpna koncert Mariana Vojtka a Andrey Kalivodové, jenž nabídne Směs operních a muzikálových árií v podání vynikajícího tenoru a mezzosopránu. Hudba v jejich podání bude znít na zámeckém nádvoří.

V kostele v Nicově u Plánice se 3. srpna můžete stát součástí klidu a harmonie. Uskuteční se tu totiž Barokní odpoledne s obnoveným procesím. Vše začne u rotundy sv. Jana Křtitele ve Zborovech koncertem a prohlídkou. Odtud se pak vydá procesí do Nicova. Povede ho páter Marek Hric a ozdobou procesí budou ušlechtilí koně Kinských. V nicovském kostele se pak uskuteční koncert barokní hudby a komentované prohlídky.

To ovšem není z barokní nabídky letošního léta zdaleka všechno. Na prahu prázdnin se můžete 29. června vypravit do Plas na program nazvaný Hudba mnoha řemesel, který představí práci hutníků, kovářů, tesařů či zlatníků, kterou si navíc budete moci i sami vyzkoušet. V Nepomuku zase 6. července vystoupí francouzský tenor Marco Angioloni. Hold barokním skladatelům, i jejich dnešním pokračovatelům, složí 9. července na zámku v Nebílovech umělci z různých světadílů na koncertě Hudba napříč světadíly. I impozantní prostory Jízdárny ve Světcích u Tachova naplní hudba. Bude to hudba baroka a klasicismu v podání Benda quartetu, který tu zahraje 14. července. Dvacátého července vystoupí v kostele sv. Martina ve Strážišti vokálně instrumentální soubor staré hudby Ensemble Regne, aby tu zahrál hudbu vrcholného baroka. Kostel sv. Anny na Tanaberku zase chystá na 27. července anenskou pouť s bohatým programem.


Více informací na www.zapadoceskebaroko.cz.

↑ zpět na začátek článku ↑

Letní barokní festival v Plzeňském kraji 2024

zobrazit celý program rubriky

V programu

Barokní víkend

květinové vazby a dekorace, dobové kostýmy, výklad o historii harfy

29.6. - 30.6.

Zámek Svojšín

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů