Letní festival DEPOvLETU

DEPO2015 Presslova 14, Plzeň
e-mail: recepce@depo2015.cz telefon: +420 378 035 360
web: http://www.depo2015.cz

Posledních deset červencových dní bude nádvoří kulturní a kreativní zóny DEPO2015 patřit hudebnímu festivalu DEPOvLETU. Letošní třetí ročník proběhne v termínu 20. až 30. července a přinese hned několik novinek. Program představí české kapely a projekty oceňované nejen u nás, ale i v zahraničí. Diváci se mohou těšit například na duo Kalle, Ochepovsky & ILÆY trio nebo The Valentines vybrané do užšího výběru evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest. Pódium bude patřit také čtyřem začínajícím kapelám, které prošly červnovým profesně vzdělávacím seminářem DEPOvLETU Artist Academy. Chybět nebude ani tradiční Stand Up Comedy Na stojáka, swingová tančírna a nově také večerní bar s grilem od kavárny a bistra Ústředna DEPO.

DEPOvLETU odstartuje 20. července Stand up Comedy Na stojáka. Do Plzně po delší době zavítá Ester Kočičková, které budou sekundovat Dominik Heřman Lev a Petr Vydra.

Následující dny vyplní večerní program především koncerty. Ty budou tentokrát laděny více alternativně. „Tento rok ožije nádvoří DEPO2015 energickou hudbou vyhledávaného producenta Igora Ochepovského či živě hranou elektronikou dua Bratři, kteří reprezentovali zemi na mnoha zahraničních prestižních přehlídkách. Zavítají také nominanti evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest The Valentines, hudebními publicisty opěvovaní alternativní Kalle spolu s vítězi talentové soutěže Karlovarského kraje The Sidewaves a zcestovalí moderní rockoví psychedelici Acid Row a Lambda. Pro každé ucho jsme našli něco úchvatného,” říká o programu dramaturg Ricardo Delfino, hudební publicista a zakladatel karlovarského festivalu Top RoofTop. „Volba letošních interpretů se snaží více akceptovat ducha prostoru DEPO2015, kde se koncerty odehrávají, a zároveň je to příjemná alternativa ke komerčnějším vystoupením, které se v létě v Plzni odehrají v rámci jiných akcí a koncertů,“ doplňuje Ricarda Delfina Barbora Krákorová. Příležitost vystoupit na pódiu si díky absolvování prvního ročníku workshopu pro začínající hudebníky DEPOvLETU Artist Academy zajistily čtyři rozjíždějící se kapely. Projektům Her nature a The Amsterdam Hamster bude patřit večer 21. července, 27. vystoupí Nevergreen a Decode.

Koncertní maratón zpestří 26. července swingová tančírna. Hudbu k tanci, ale i poslechu zajistí naživo hrající swingová kapela.

DEPOvLETU okořenění gastronomie. Na návštěvníky bude čekat barmanský výběr koktejlů a večerní bar s grilem od kavárny a bistra Ústředna DEPO. „Rádi bychom, aby si diváci mohli užít večer se vším všudy. Nejen, aby si poslechli skvělé kapely, ale mohli si vychutnat grilované speciality a zajímavé drinky. Zkrátka aby si užili pohodový letní večer s kulturou,“ dodává Barbora Krákorová.

Celý festival je pro návštěvníky přístupný zdarma, mimo vystoupení Na stojáka, na které si mohou návštěvníci koupit vstupenku v předprodeji na Gooutu nebo Plzeňské vstupence za 250 Kč a na místě za 280 Kč.

Více informací o festivalu DEPOvLETU naleznete na www.depo2015.cz.

Program festivalu

20. 7.    20:00    Stand Up Comedy – Na stojáka: Ester Kočičková, Dominik Heřman Lev a Petr Vydra
21. 7.    20:00    Koncert DEPOvLETU Artist Academy winners – Her nature + The Amsterdam Hamster
22. 7.    20:00    Koncert Kalle + The Sidewaves
23. 7.    20:30    Koncert Bratři
26. 7.    20:00    Koncert DEPOvLETU Artist Academy winners – Nevergreen + Decode
27. 7.    18:00    Tančírna s živou i reprodukovanou hudbou – Swingová tančírna
28. 7.    21:00    Koncert – Ochepovsky & ILÆY trio
29. 7.    20:00    Koncert – Acid Row + Lambda
30. 7.    21:00    Koncert – The Valentines

↑ zpět na začátek článku ↑

Letní festival DEPOvLETU

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů