Léto v Prazdroji 2017

Plzeňský Prazdroj U Prazdroje 7, Plzeň
e-mail: info@prazdroj.cz telefon: +420 377 061 111
web: http://www.prazdroj.cz/

Léto, ale i tradiční plzeňský festival Léto v Prazdroji, jsou v plném proudu. Proto si nenechte ujít ani vy čtvrteční koncerty na nádvoří pivovaru. Letní koncerty jsou tradičně zdarma a můžete se těšit na pivní stany s bohatým občerstvením. Avšak začátkem školního roku nic nekončí – odstartují opět letní kina u Formanky, a to každý čtvrtek od 20 hodin. Více informací o programu Léta v Prazdroji najdete na www.prazdrojvisit.cz.


KONCERTY NA NÁDVOŘÍ PIVOVARU

Úderem sedmé hodiny večerní vystoupí na pódium jako první předkapela a o půl deváté hlavní kapela. Právě takový je program na všechny letní čtvrtky na nádvoří pivovaru www.prazdrojvisit.cz.

03/08  /  19:00
Laura a její Tygři
Černé kalhoty, funky drive černé brýle a soulová naléhavost černé kravaty a jazzová elegance bílé košile a rocková energie.  To je jedinečná kapela z Mostu, která na české hudební scéně funguje už více než třicet let. Laura a její Tygři mají na svém kontě více než 1 600 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů.

10/08  /  19:00
Red Hot Chilli Peppers Revival
Ret Hot Chilli Peppers jsou kultovní kapela z Los Angeles.  Red Hot Chilli Peppers Revival jsou jejich nejlepším českým revivalem a pocházejí z Brna. Jejich koncerty nabízejí průřez celou tvorbou jejich amerických vzorů. Kapela se vždy snaží o co nejautentičtější zvuk a vizuální projev, tedy včetně kostýmů a výbuchů energie, kterou hudba Red Hot Chilli Peppers obsahuje. 

16/08  /  19:00
X-Cover a Marek Ztracený s kapelou
Jediný koncert, který v rámci Léta v Prazdroji připadá na středu, odehraje Marek Ztracený s kapelou. Zpěvák, skladatel, textař, multiinstrumentalista a držitel několika hudebních cen v roce 2008 debutoval deskou Ztrácíš. Jeho koncert je součástí finálového klání soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která volí ty nejlepší mistry výčepní z Česka.

24/08/  19:00
Znouzectnost
Znouzectnost je svérázný mix punku, undergroundu, folku, garážového rocku, šansonu i lehce archetypálního primitivismu, vycházejícího především z tradičního tříakordového písničkářství. Vznikla v totalitním roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí punkové a nové vlny, zprostředkované za tehdejší železnou oponu německým televizním a rozhlasovým vysíláním.

31/08/  19:00
Portless
Hudební nadílku pivovaru uzavře 31. srpna skupina Portless, která vznikla roku 2012 po rozpadu Support Lesbiens. Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal, Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer. Své debutové album New Ride kapela vydala v říjnu roku 2013. Letos na konci dubna vydala druhé album s názvem Back. Všechny písničky vznikaly s důrazem na koncertní provedení.

DOPROVODNÉ AKCE

6. 8. Brass Band – koncert na nádvoří pivovaru
26. 8.  Výstava historických vozidel – na nádvoří pivovaru


LETNÍ KINA V ZÁŘÍ U FORMANKY

Každý čtvrtek v osm hodin večer začne v září opět promítání filmů nad nádvořím pivovaru – u Formanky. Vstupné bude činit 100 Kč a bude v něm zahrnuto i uvítací pivo. Posedět budete moci přímo na trávě či u připraveného sezení před Formankou, kde vám rádi nabídnou i další osvěžení. Více informací na www.prazdrojvisit.cz.

07/09
Focus
Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky. Jenže když se příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného.

14/09
Whiplash
Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce je rozhodnut vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře.

21/09
Nikdy není pozdě
Snímek nadchne fanoušky Maryl Streep a příznivce hudebních filmů. Maryl Streep hraje postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny o rockandrollové slávě dopustila nepřeberného množství životních chyb. Během návratu domů dostává tváří v tvář své rodině šanci tyto chyby napravit a změnit se.

28/09
Miluj souseda svého
Vincent je stárnoucí válečný veterán, jak se patří - mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný život se obrátí vzhůru nohama a on má najednou každý den na krku dvanáctiletého kluka.

DOPROVODNÉ AKCE

02/09
Prazdroj Cup 2017
Hned 2. září se na nádvoří pivovaru utká soutěžní klání v požárním sportu. Kromě soutěžního klání tu budou připraveny ukázky hasičské techniky, a to jak té nejmodernější, tak té historické. Vše samozřejmě s občerstvením a pivem.

03/09
Festival polévky
O den později se pivovarským nádvořím rozvoní polévky. Proběhne tu další Festival polévky, kdy od dvanácti do osmnácti hodin budete moci ochutnat polévky vařené na dřevě ve čtyřicetilitrových kotlích.

15/09
Festival regionálních potravin
Patnáctého září se tu uskuteční další akce pro milovníky dobrého a kvalitního jídla: Festival regionálních potravin. Ten jako vždy přinese to nejlepší, co se na stráních, polích, lukách, v lesích, sadech a zahradách našeho kraje rodí.

28/09
Svatováclavská vyjížďka motorek
Na svatého Václava zaburácejí nádvořím pivovaru motory motocyklů, aby Svatováclavskou vyjížďkou symbolicky uzavřely letošní motorkářskou sezónu. Motorky se začnou sjíždět kolem deváté hodiny a přibližně mezi jedenáctou až jednou hodinou odpoledne společně vyrazí hlavní branou pivovaru na projížďku.

30/09 a 14/10
Farmářské trhy v Prazdroji
Zářijovou pivovarskou nabídku pak uzavřou Farmářské trhy. Konat se budou 30. září a 14. října vždy od osmi hodin ráno do poledne.

04/10
Slavnostní koncert ke 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell
Slavnostní koncert, který navazuje na dávnou tradici setkávání se právovárečných měšťanů v předvečer uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Koncert se odehraje v katedrále sv. Bartoloměje na náměstí Republiky v Plzni od 19 hodin. Vstup je zdarma.

07/10
Pilsner Fest
Letošní Pilsner Fest bude oslavou již jubilejních 175 let od doby, co první sládek Josef Groll uvařil v Plzni zlatý ležák, kterým se dodnes inspiruje celý svět. Oslavy proběhnou o víkendu 7. a 8. října.

 

 

 

 

 

 

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Léto v Prazdroji 2017

zobrazit celý program rubriky

V programu

Léto v Prazdroji 2017

tradiční pivovarské Léto v Prazdroji, program uveden u článku

1.6. - 31.8.

Plzeňský Prazdroj


Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů