Loutkové Slovany – Trnkovo předměstí Skupovy Plzně

Jiráskovo náměstí Jiráskovo náměstí, Plzeň
e-mail: telefon:
web:

Průvod, divadelní představení nejen pro děti, animační i loutkový workshop nebo večerní produkce. Letos poprvé nabídne 34. ročník Skupovy Plzně prolog, a to na Slovanech v sobotu 4. června. Akci Loutkové Slovany – Trnkovo předměstí Skupovy Plzně pořádá město Plzeň společně s Nadací Proměny Karla Komárka a Městským obvodem Plzeň 2 – Slovany na Jiráskově náměstí a v klášterní zahradě u kostela Panny Marie Růžencové.

„Loutkové Slovany zahájíme průvodem s velkou loutkou a chůdaři uskupení V.O.S.A Theatre. Vyjdeme v 10 hodin od Bazénu Slovany, po Koterovské a Táborské ulici až na Jiráskovo náměstí, kde budou připraveny dvě scény. Od 11 hodin se mohou diváci těšit na divadelníky Malého divadla z Českých Budějovic a jejich hru Best of pohádkový Džubox, plzeňské Loutkové divadlo V Boudě s Kašpárkovým varieté či japonské Theatro Minomushi s představením Jak silák Iwami Jutaro porazil sněžného obra Hi -Hi? Večer program vyvrcholí představením slavných Tří mušketýrů Divadla Alfa. Program uzavře projekce Trnkových Starých pověstí českých od 21:30 hodin v klášterní zahradě,“ přiblížila program Marcela Mašínová, produkční celé akce.

Po celý den budou probíhat v prostoru před kostelem dílny pro děti. V dílnách Báry Hubené či Muzea loutek si zájemci mohou sami vyrobit loutku, nebude chybět ani dílna Animánie. Zájemci se také mohou vydat na komentované prohlídky kostela.

„Výjimečný prolog loutkářského festivalu Skupova Plzeň v sobotu 4. června oživí Jiráskovo náměstí.“

Nadace Proměny Karla Komárka, která je iniciátorem akce, společně se spolkem Pěstuj prostor také připravuje informační výstavu k projektu obměny Jiráskova náměstí obohacenou o řešení modrozelené infrastruktury. Výstava bude instalována na místě probíhající akce a bude pokračovat i po celé léto.

„Kromě toho, že chceme upozornit na potenciál Jiráskova náměstí před samotnou obnovou prostoru, je toto místo a jeho blízké okolí spjato s loutkářstvím. Navíc si letos připomínáme významná výročí Jiřího Trnky, Josefa Skupy, Karla a Ludvíka Novákových. Právě Jiří Trnka se narodil před 110 lety na slovanském Petrohradě, v Houškově ulici 27,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí magistrátního odboru prezentace a marketingu, který akci za město koordinuje.

Vstup na akci je zdarma, na Jiráskově náměstí bude možné zakoupit po celý den občerstvení.

Kompletní program najdete na https://jiraskovonamesti.plzen.eu/.

 

PROGRAM

4. 6.    10:00    Loutkové Slovany – Trnkovo předměstí Skupovy Plzně – open air festival, Jiráskovo náměstí (do 22:00 hod.)
    10:00    Workshopy: Dřevěná dílna Báry Hubené, Výroba loutky – Muzeum loutek, Animační dílna Animánie, Výtvarná dílna Nadace Proměny
    10:00    Průvod loutek – V.O.S.A. Theatre, začátek průvodu u Bazénu Slovany
    11:00    Aladinova kouzelná lampa – Dřevěné divadlo
    12:30    Kašpárkovo varieté – Divadlo V Boudě
    13:30    Mlynář a jelen – Rootstown
    15:00    Karkulka červená – TEArTR RAJDO
    16:30    The Best Of Pohádkový Džubox – Jihočeské divadlo ČB
    17:30    Jak silák Iwami Jutaro porazil sněžného obra Hi-Hi – Marionette Minomushi
    19:30    Tři mušketýři – Divadlo Alfa
    21:30    Jiří Trnka: Staré pověsti české – projekce

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Loutkové Slovany – Trnkovo předměstí Skupovy Plzně

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů