Martinská husa U Mansfelda

U Mansfelda Dřevěná 9, Plzeň
e-mail: info@umansfelda.cz telefon: +420 377 333 844
web: http://www.umansfelda.cz

Svátek svatého Martina byl na dlouhá desetiletí zapomenutý, ale už pár let se opět těší přízni veřejnosti. Jak by také ne, když jde především o svátek ryze českého jídla!


V restauraci U Mansfelda si ho budou moci hosté užít opravdu dosytnosti. Od soboty 7. do soboty 14. listopadu tu totiž budou podávat pěkně velké Martinské husy. A k nim se mohou milovníci pravé české kuchyně těšit na mandlovou nádivku, vinné bílé zelí a tři druhy knedlíků. Jako dezert si můžete objednat pravý Krchlebský koláč připravovaný dle receptury našich babiček.


Chybět pochopitelně nemůže ani svatomartinské víno od malého rodinného Vinařství Kovacs z obce Novosedly, které se v nabídce objeví 11. listopadu. Martinská husa stojí 360 Kč na osobu a místo je dobré si předem zarezervovat na telefonním čísle 377 333 844.
Svatý Martin byl v životě našich předků věrozvěstem zimy. S ním definitivně odcházelo léto a letní práce kolem hospodářství a přicházelo roční období zvané podzimie. Tedy čas před zimou. Dny se povážlivě zkrátily a vzácností nebyl ani první sníh. Z komínů chalup stoupal dým a po večerech se sedávalo v pěkně vyhřátých místnostech, kde dospělí povídali a děti bedlivě, s otevřenými pusami, naslouchaly, aby jim náhodou něco neuniklo. Zkuste i vy nad pořádnou porcí svatomartinské husy zapomenout na moderní technologie a jenom si docela prostě povídejte s těmi, kdo s vámi sedí u stolu. I to je tradice, která stojí za udržování. A zdaleka ne jenom nad talířem s dobrým jídlem nebo nad sklenkou svatomartinského vína.

Martinská husa U Mansfelda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů