Měšťanská beseda

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/
Zlaté glóby jsou již rozdány a několik oceněných filmů včetně toho, který získal Zlatý glóbus pro nejlepší film, můžete vidět na plátně Kina Beseda. Filmový hit loňského podzimu Bohemian Rhapsody (9., 16. a 27. 2.) si smlsnul hned ve dvou kategoriích – Nejlepší film a Nejlepší herecký výkon ve filmu. I když si zpěvačka Lady Gaga brousila zuby na Zlatý glóbus pro nejlepší herečku za svou roli v dramatu Zrodila se hvězda (18. a 22. 2.), nakonec získala ocenění „jen“ v kategorii Nejlepší originální píseň za skladbu Shallow. Zajímavý pohled na dvůr anglické královny Anny a dění na něm nabízí historické drama Favoritka (7. 2.). A pohled to je natolik zajímavý, že představitelka poslední stuartovské královny Olivia Colman za svůj výkon získala Zlatý glóbus pro nejlepší ženský herecký výkon v komedii/muzikálu. Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách – přistání na Měsíci – mapuje film První člověk (11. 2.), který si ze slavnostního vyhlášení odnesl Zlatý glóbus za nejlepší filmovou hudbu.
 
„Únor v Kině Beseda: Zlaté glóby, světové premiéry i unikátní dokument.“
 
Z českých novinek uvidíte komedii Ženy v běhu (1. a 13. 2.), ale těšit se můžete i na světové premiéry. Čekají vás hodně ostré Vdovy (4. 2.), další mrazivý případ Oddělení Q Složka 64 (6. 2.), Ticho před bouří (14. 2.) s Matthewem McConaugheym a Anne Hathaway a emotivní snímek o síle drogové závislosti a ještě větší síle lásky Beautiful Boy (20. 2.) natočený podle skutečného příběhu.
Na programu jsou ale i dvě speciální projekce. Záznam koncertu kapely Metallica (8. 2.) z arény ve francouzském Nimes a mezinárodními cenami ověnčený dokument z roku 1954 Cesta vede do Tibetu (11. 2.), který zachycuje architektonické památky, život Tibeťanů i setkání s devatenáctiletým dalajlámou Tändzinem Gjamcchem.
Kompletní filmovou nabídku Kina Beseda najdete na www.kino-beseda.cz

Unikátní koncert v Besedě
Měšťanská beseda je jedním z pouze devíti míst v celé Evropě a dvou míst v České republice, v nichž Magdalena Kožená představí unikátní hudební projekt Zahrada vzdechů. 16. června máte jedinečnou příležitost vidět světovou špičku. Magdalena Kožená patří mezi nejproslulejší pěvkyně v současnosti a je považována za přední světovou specialistku v interpretaci staré hudby. Spolu s ní vystoupí soubor Collegium 1704 pod taktovkou světově uznávaného dirigenta Václava Lukse. S Collegiem 1704 se Václav Luks rychle zabydlel mezi elitními světovými tělesy věnujícími se interpretaci hudby 17. a 18. století.
 
13/03  /  19:00
Spálený přiveze Voborníkovou
Známý hudebník, skladatel, kytarista, flétnista, bubeník a zpěvák Petr Spálený se vrací na koncertní pódia. V Měšťanské besedě vystoupí v polovině března se svojí kapelou Apollo Band a kromě známých hitů uslyšíte i Milušku Voborníkovou.
 
18/03  /  19:00
Vylže se Háma ze všeho?
Oblíbený humorný příběh lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací, režíroval v Divadle v Rytířské Jakub Nvota. Aleš Háma coby Bernard ve hře Můj nejlepší kamarád má skvělý post v rodinném podniku své ženy, kterou ale podvádí. Aby se nedozvěděla, že svou milenku přivedl do jiného stavu, požádá o pomoc kamaráda Phillipa, dobráka od kosti.
 
28/04  /  19:30
Když se Stašové nic nedaří
Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě ukradli, na co přišli. Ne všichni se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu jako Simona Stašová a Kamil Halbich ve slavné americké komedii Vězeň na druhé avenue.

12/05  /  19:30
Království za dlaždičky
Zlodějská komedie Práskni do bot, kterou režíroval Jan Hřebejk, vás zavede na veřejné záchodky a umývárnu. Šulin, Mudrc, Drátěnka a Volej ji mají vydlaždičkovat, ale spíše přemýšlejí, jak ty dlaždičky ukrást. Povedená čtveřice řemeslníků v podání Jana Hrušínského, Vlastimila Zavřela, Martina Sitty a Václava Lišky vás donutí brečet smíchy.

13/05  /  19:30
Lásky Lukáše Vaculíka
Bláznivá komedie Velké lásky v malém hotelu vypráví o tom, že ani člen vlády (Lukáš Vaculík) by si neměl nic začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si k záletům vybere hotel, kde je i jeho manželka, a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa.

14/05  /  19:30
Ewa Farna komorně
Zpěvačka Ewa Farna se rozhodla po celý rok 2019 omezit počet venkovních vystoupení na městských akcích a festivalech v České republice a vyráží na divadelní turné s názvem Málo se známe, se kterým 14. května zavítá i do Měšťanské besedy. Ewa předvede své písně v komornějším prostředí. Předskokanem plzeňského koncertu bude zpěvačka Nelly.
 

↑ zpět na začátek článku ↑

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů