Měšťanská beseda

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/

Kino Beseda v dubnu láká hlavně na letošní oscarové snímky Tři billboardy kousek za Ebbingem (4. 4.),
Čtverec (9. 4.), Nejtemnější hodina (13. 4.), Dej mi své jméno (16. 4.) a Nit z přízraků (18. 4.).

„Duben v Kině Beseda: Oscarový nášup, Máří Magdaléna i koncert Nicka Cavea.“

Z novinek se můžete těšit na poslední film Jiřího Vejdělka Tátova volha (6. a 12. 4.), v němž Tatiana Vilhelmová a Eliška Balzerová vyrazí ve Volze Gaz 21 na cestu po bývalých milenkách svého otce a manžela. Věčný souboj mužů a žen svedou v nové komedii Souboj pohlaví (27. 4.) Emma Stone jako silná žena a feministka a Steve Carell coby sexistický šovinista. Poslední dubnový den vás v sále Kina Beseda čeká Noční hra, v níž pravidelné společenské herní večery několika párů naberou obrátky ve chvíli, kdy jeden z párů zorganizuje párty se záhadnou vraždou, včetně falešných lupičů a federálních agentů. Životopisné drama Máří Magdaléna (11. 4.) nabídne příběh jedné z nejtajemnějších ženských postav naší civilizace, a do Kina Beseda znovu nakoukne i Prezident Blaník (5. 4.).
V dubnu si na své přijdou hlavně hudební fanoušci. Snímek Manic Street Preachers: No Manifesto (8. 4.) mapuje kariéru velšské rockové kapely. Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen (12. 4.) vás zavede na koncert do kodaňské Royal Areny, kde Nick Cave vystoupil v rámci koncertní šňůry v roce 2017. Scream for me Sarajevo (25. 4.) nabízí úžasný příběh o neuvěřitelném rockovém koncertu, který odehrál frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson v roce 1994 uprostřed obléhání Sarajeva.
Kompletní filmovou nabídku Kina Beseda najdete na www.kino-beseda.cz


Od Laury k Maláskovi
Zpěvačka Lenka Nová začínala s kapelou Laura a její tygři, později spolupracovala s Michalem Horáčkem i Petrem Hapkou, ale stále více se přitom pokoušela prosadit i sólově. Loni na jaře proto majitelka nezaměnitelného sametového hlasu připravila své první velké tour Čtyřicítka, kde v doprovodu kapely Petra Maláska představila písničky ze stejnojmenného výročního alba. Pro velký úspěch pokračovalo tour i na podzim a také na letošní rok chystá Nová a Malásek několik společných koncertů s názvem Ve dvou tour 2018. Jeden z nich se uskuteční v polovině června na zahradě Měšťanské besedy.

04/06  /  19:00
Václav Cílek v Besedě
Na začátku června dorazí do Měšťanské besedy geolog, klimatolog, spisovatel, filosof a překladatel Václav Cílek s přednáškou na téma Co se děje se světem. Proslulý popularizátor vědy se pokusí odpovědět na otázku, co se děje se světem, a to hned z několika propojených hledisek – země samé, klimatu, surovin, energií i sociálních změn.

11/06  /  19:00
Z Plzně levně do světa
Pokud chcete (nejen) z Plzně cestovat do celého světa chytře, levně a často, pak si nenechte 11. června ujít přednášku Hanky Machalové. Ta představí praktický návod na levné cestování, který sama praktikuje už několik let. Hanka obletěla 7x zeměkouli a navštíví kolem 16 zemí ročně. Cestujte po světě, i když máte jen pár dnů dovolené, závazky a hluboko do kapsy.

17/07 /  19:30
Zahradní kytara Michala Pavlíčka
V polovině července je na zahradu Měšťanské besedy nachystaná skutečná lahůdka. Vystoupí tu nejen obdivovaný kytarový mág Michal Pavlíček, ale těšit se můžete i na jednu z nejslibnějších zpěvaček české alternativní scény přelomu století Moniku Načevu. A aby toho nebylo málo, na pódiu je doplní ještě smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce!

30/07  /  20:00
Vzpomínka na Semafor
Na konci července si můžete na zahradě Měšťanské besedy připomenout nejslavnější hru Divadla Semafor Jonáš a tingl-tangl. Divadelní spolek Kašpar si připravil uctivý remake a znovu nastudoval hru pánů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

08/08  /  20:00
Vtípky na zahradě
Skvělé stand-up představení, ve kterém se představují ti nejlepší baviči z pořadu Na stojáka. Nenechte si ujít letní kanonádu vtipů, gagů a scének na zahradě Měšťanské besedy.

22/08  /  19:30
Kamil Střihavka akusticky
Nenechte si na konci srpna ujít naprosto jedinečný koncert. Kromě parádního zážitku v neopakovatelné atmosféře zahrady Měšťanské besedy se můžete těšit i na Kamila Střihavku v pěveckých polohách, které pro něj nejsou zcela typické. Oblíbeného rockového zpěváka s nezaměnitelným hlasem na komorním akustickém koncertu doprovodí skupina Leaders.

↑ zpět na začátek článku ↑

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů