Měšťanská beseda

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/
Srpnovým tahákem budou hlavně dvě české novinky – Úsměvy smutných mužů a dlouho očekávaný film Jan Palach. Úsměvy smutných mužů podle stejnojmenné autobiografické knihy Josefa Formánka promítne Kino Beseda hned první srpnový týden (1., 6. a 8. 8.). To na trojitou projekci Jana Palacha (21., 22. a 23. 8.)si musíte počkat až do druhé půlky srpna. Z dalších českých novinek uvidíte Chatu na prodej (2. a 21. 8.), v níž Ivana Chýlková před prodejem rodinné chaty uspořádá velkou rodinnou sešlost… nějak se to ale zvrtne. Krimi Miss Hanoi (23. 8.) vás zavede do vietnamské komunity ve Varnsdorfu, kde probíhá vyšetřování smrti vraha vietnamské dívky.
 
„Letní Kino Beseda: Úsměvy smutných mužů, novinka Jan Palach i filmy za 79!“
 
Máme skvělou zprávu pro všechny, kteří letos nemohou osobně přijet na koncert Andrého Rieu v Maastrichtu. Koncert si můžete opět užít v pohodlí Kina Beseda, a to hned ve dvou termínech – 5. a 7. srpna.
Pro děti je v programu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (1. 8.). Na konci srpna Kino Beseda promítá další várku filmů za skvělou letní cenu 79 korun! Začíná Nití z přízraků (27. 8.), která získala Oscara za kostýmy. Další tři snímky jsou kultovní muzikály. Legendární muzikál Miloše Formana Vlasy (28. 8.) vás znovu zavede do doby hippies a války ve Vietnamu. Největší muzikálová bizarnost všech dob Rocky Horror Picture Show (29. 8.) je parodií na béčkové horory a sci-fi snímky. Léto zakončí Kino Beseda nejvýraznějším muzikálem nového století Moulin Rouge (30. 8.) s Nicole Kidman a Ewanem McGregorem.
Kompletní filmovou nabídku Kina Beseda najdete na www.kino-beseda.cz

Hana Maciuchová na slunci
Poslední zářijový den do Měšťanské besedy dorazí skvělá herečka Hana Maciuchová s Jaroslavem Satoranským a společně tu sehrají divadelní hit Ještěrka na slunci. Komorní komediálně laděná hra je hereckým koncertem obou herců. Hra zachycuje odvrácenou tvář skandálního života divadelní ikony Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, které na konci života dělal společnost jen jediný muž – oddaný tajemník George Pitou.
 
10/10  /  19:00
Žalman slaví
Pavel Žalman Lohonka oslaví na začátku října v Měšťanské besedě 50 let na scéně. Česká folková legenda během narozeninového koncertu odehraje své největší hity a jako bonus promítne svůj nový film Naslouchám tichu země.
 
10/10  /  20:00
Pátrání po legendě
Znáte famózní kapelu Proton? Ne? Ani nemůžete. Tahle ostravská kapela totiž byla umlčena ještě před tím, než se stala slavnou. Divadlo Vosto5 se vrací do Plzně s další parádní hrou – Proton!!! S sebou si přivezou Petra Marka z hudební skupiny Midi Lidi a společně budou pátrat po tajemné ostravské kapele Proton. Formou jevištní rozhlasové reportáže odhalí pravdu o zapomenuté hudební legendě, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali mnohem více.

11/10  /  19:00
Filmová hudba živě
Během 20 let Jan P. Muchow složil hudbu k více než 30 filmům. Většinu z toho můžete živě slyšet a hlavně vidět v Měšťanské besedě. Nenechte si ujít audiovizuální živé koncertní provedení scénické hudby a písní Jana P. Muchowa.

17/10  /  19:00
Radůza se vrací
Oblíbená písničkářka se vrací do Měšťanské besedy. Přijďte si v polovině října vychutnat její nezaměnitelný hlas a písně nejen z posledního alba. Dojde i na písničky z prvních desek a také ty, které jsou zbrusu nové a na své vydání na CD teprve čekají.

28/10  /  19:30
Šansony se Chantal
Hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie – to vše na vás čeká na recitálu Chantal Poullain, která zazpívá nejen své vlastní písně, ale i tradiční francouzské šansony.

29/10  /  19:30
Ondřej Pivec v Plzni
Varhaník světové úrovně a držitel Grammy Ondřej Pivec na konci října přijede do Plzně a nebude sám – přiveze totiž svůj srdeční projekt Kennedy Administration. V hlase frontmanky Kennedy uslyšíte něco z Elly Fitzgerald i ze Sade a za bicími sedí Nat Townsley, který bubnoval třeba i se Steviem Wonderem. Jejich hudba je vydatně sycena gospelem, rhythm and blues, funkem či hip hopem a pomalu se stávají světovou senzací.

↑ zpět na začátek článku ↑

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů