Měšťanská beseda

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/

Druhý prázdninový měsíc odstartují žlutí animáci ve snímku Já, padouch 3 (2. 8.) a večer se můžete ve snímku Oklamaný (2. 8.) nechat unést romantikou z doby Americké občanské války. O srdce Colina Farrella budou bojovat Nicole Kidman, Kirsten Dunst či Elle Fanning.

„Konec prázdnin v Kině Beseda: Strniště Zdeňka Svěráka, francouzský hit a peklo u Dunkerku.“

Pak už má Kino Beseda na programu jen dlouho očekávané snímky. Těšit se můžete na pompézní novinku Dunkerk (8. 8.) vizionáře Christophera Nolana s Tomem Hardym, Cillianem Murphym či Kennethem Branaghem v hlavních rolích. 8. a 9. srpna bude sál Kina Beseda patřit Daliborovi, který zve Plzeňany do svého světa. Dalibor pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, ale stále bydlí se svou mámou. Nesnáší svoji práci, cikány, židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. A Vít Klusák o něm natočil dokument Svět podle Daliborka.

Na konci srpna si nenechte ujít film Jana Svěráka Po strništi bos (21.–30. 8.), který vás zavede do vzpomínek Zdeňka Svěráka a do období Protektorátu, kdy je rodina Edy Součka donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Radost vám jistě udělají i dvě parádní projekce – francouzský komediální hit Srdečně vás vítáme (28. 8.) a skvělý portrét baletního génia Sergeje Polunina Dancer (31. 8.).
Kompletní filmovou nabídku Kina Beseda najdete na www.kino-beseda.cz


Světová hvězda jazzu vystoupí v Besedě
Spousta poct a ocenění, dva miliony prodaných alb, dva tituly Zlatá a Platinová deska, nominace na cenu Grammy – to vše si může do svého životopisu napsat skvělá jazzová zpěvačka Stacey Kent, která na začátku listopadu zavítá se svou kapelou do Plzně.
Stacey Kent patří mezi světovou jazzovou špičku a k tomu nejlepšímu, co můžete vidět a hlavně slyšet na světových jazzových pódiích. Při koncertu v Měšťanské besedě ji doprovodí její vlastní kapela, v níž působí i její manžel a skvělý saxofonista Jim Tomlinson. Kromě skladeb z posledních dvou alb zazní i písně z platinové a na Grammy nominované desky Breakfast on the Morning Tram.


17/09  /  19:30
Filumenu nahradí Drobečky z Perníku
Kvůli zdravotní indispozici jednoho z hlavních představitelů se 17. září mění program. O Simonu Stašovou ale nepřijdete. Místo divadelního představení Filumena Marturano si můžete do Měšťanské besedy zajít na dojemnou komedii Drobečky z perníku. Zakoupené vstupenky na Filumenu Marturano zůstávají v platnosti i na náhradní představení. Pokud vám nový titul nevyhovuje, na webu Měšťanské besedy zjistíte, jak můžete vstupenky vrátit.

27/09  /  19:00
Melody Makers s Havelkou vzdají hold
Zářijový koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers bude tak trochu speciální – ponese se v duchu pocty českému swingaři Jiřímu Traxlerovi. Během večera tak zazní především jeho písně, které psal pro R. A. Dvorského, Inku Zemánkovou a později pro orchestr Karla Vlacha.

01/10  /  19:00
Hop Trop představí nový klip
Bez koncertu kapely Hop Trop si už snad ani podzim v Besedě nelze představit. Hop Trop spolu hrají už 37. sezónu v nezměněném složení a 1. října uslyšíte v Měšťanské besedě jejich nejznámější písně. Kapela s sebou přiveze i světelný park a těšit se můžete i na nový videoklip.

12/10  /  19:00
Jedná scénka za druhou
Roman Vojtek, Daniela Šinkorová či Tereza Kostková vás 12. října provedou od prvních žhavých schůzek a příprav na ně, přes budování vztahu, svatbu, manželství, problémy s tchyní a tchánem, problémy s dětmi, únavu ze stereotypu až po vztahy v pozdním věku. Hra Miluji tě, ale… nemá klasický děj, ale jde o rychlý sled scének a hudebních čísel.

18/10  /  19:00
Izer se vrací do Besedy
Zdeněk Izer přijíždí do Plzně s autokolektivem a s nezaměnitelným humorem. Těšit se můžete na oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a celá show bude navíc obohacena videoprojekcemi.

19/11  /  19:00
Humor podle Allena
120 minut rozkošného humoru, jaký umí vymyslet jen Woody Allen. Nenechte si ujít skvělou komedii Zahraj to znovu, Same, o tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou. V hlavních rolích Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová či Marek Taclík.

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů