Plzeňská filharmonie vás zve...

Plzeň Plzeň
e-mail: telefon:
web:

09/05 / 19:00
Měšťanská beseda
Titan & Iwasaki

Skladatel Gustav Mahler je pokládán za největšího skladatele symfonické hudby. Složil devět symfonií, desátou nedokončil. Plzeňská filharmonie pod taktovkou Chuheie Iwasakiho zahraje Mahlerovu monumentální Symfonii č. 1 D dur, původně zvanou jako „Symfonický poem“, později „Titan“. Těšit se můžete také na vynikající violistku Danu Zemtslov, která zahraje Koncert pro violu a orchestr (Miklós Rózsa).

15/05 / 19:30
Dům hudby
Jefis duo

Netradiční květnový koncert Kruhu přátel hudby rozehraje spojení akordeonu (Jakub Jedlinský) a houslí (Pavel Fischer). Koncert nazvaný „Krev a med“ přinese bujaré tance i nejsladší melodie Balkánského poloostrova.

16/05  /  19:00
Měšťanská beseda
Mozartovy árie & Karolína Plicková

Kdo by neznal božského Mozarta, že? Kromě slavných árií Wolfganga Amadea Mozarta v podání sopranistky Karolíny Plickové zazní také symfonická báseň Hakon Jarl Bedřicha Smetany nebo Symfonie č. 3 Zdeňka Fibicha. Plzeňskou filharmonii řídí hlavní hostující dirigent Jan Schultsz.

23/05  /  19:00
Měšťanská beseda
Není všechno paráda & Karel Zich & PF

Připomeňte si společně s Plzeňskou filharmonií legendárního zpěváka Karla Zicha, který by v letošním roce oslavil 75. narozeniny. Slavné písničky „českého Elvise“ zazpívají speciální hosté – Vladimír Hron, Spirituál kvartet nebo kytarista Štěpán Rak. Večerem vás provede známý moderátor Jiří Vejvoda, dirigovat bude šéfdirigent Chuhei Iwasaki. 

22/06 / 17:00
Zámek Křimice
Open-air koncert Zámek v proměnách času

V rámci mimořádné koncertní řady Historické reflexe Plzeňská filharmonie odehraje open-air koncert v zámeckém parku v Křimicích. Posluchači se mohou těšit na slavnou Osudovou symfonii Ludwiga van Beethovena, Slavnostní pochod Antonína Dvořáka nebo Maďarskou pastorální fantazii pro flétnu a orchestr v podání prvního flétnisty Plzeňské filharmonie Jakuba Klögnera. Koncert pod taktovkou šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho. Vstupenky jsou k dostání na Plzeňské vstupence.

 

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Plzeňská filharmonie vás zve...

zobrazit celý program rubriky

V programu

Richard Strauss & Rémy Ballot

koncert

6.6. 19:00

Měšťanská beseda

Pražské dechové okteto

závěrečný koncert Kruhu přátel hudby

12.6. 19:30

Dům hudby

Andrea Cicalese & Plzeňská filharmonie

koncert

13.6. 19:00

Měšťanská beseda

Open-air koncert Zámek v proměnách času

22.6. 17:00

Zámek a park Křimice

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů