Plzeňská filharmonie vás zve...

Plzeň - více míst Plzeň
e-mail: telefon:
web:

03/02  /  19:00
Měšťanská beseda
Italské inspirace
Koncert s názvem Italské inspirace je zařazen do abonentní řady Diamant a nabídne publiku atraktivní program, ve kterém zazní Scherzo capriccioso, op. 18 Františka Ondříčka, Koncert pro flétnu a orchestr e moll Saveria Mercadanteho a Symfonie č. 4 f moll, op. 36 Petra Iljiče Čajkovského. Posluchači se mohou těšit na skvělou flétnistku Annu Taláckovou, houslistku Terézii Hledíkovou a samozřejmě na Plzeňskou filharmonii s jejím dirigentem Chuheiem Iwasakim.

16/02  /  19:30
Dům hudby
Alinde Quintet
Dechový soubor Alinde Quintet byl založen na začátku roku 2019 mladými hudebníky v Praze. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Petr Sedlák (fagot), kteří studovali na prestižních univerzitách v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně. V programu koncertu zazní  skladby Giuseppe Verdiho, Giuseppe Marii Gambiniho, Jana Nováka, Dmitrije Šostakoviče a Normana Hallama. Koncert se koná v rámci Kruhu přátel hudby.

17/02  /  19:00
Měšťanská beseda
Malina Brothers & Plzeňská filharmonie
Koncert nabídne netradiční spojení dvou zcela odlišných hudebních světů – zvuků a barev country music a klasického symfonického orchestru. V programu zazní mimo jiné takové skladby jako Midnight Highway, When You Come Back Down, Rychlejší koně, Lady Yesterday, Blue Train, Dračí studna a další. Malina Brothers vystoupí ve složení Luboš Malina – banjo, Pavel Malina – kytara, Pepa Malina – housle a Pavel Peroutka – kontrabas. Koncert diriguje Alena Jelínková. Na přípravě a aranžmá koncertu se podíleli Luboš Malina, skladatel a aranžér Tomáš Ille, Marcel Kozánek a Malina Brothers.

18/02  /  19:00
Návštěvnické centrum Plzeňského Prazdroje
Epoque Quartet
Smyčcové kvarteto Epoque Quartet patří už od založení v roce 1999 k nejosobitějším ve své kategorii. Jako multižánrový soubor si našel pevné místo na české i evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru, a vyprofiloval se ve špičkový umělecký kolektiv. Je držitelem prestižního ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku“ za rok 2019. Na koncertě zazní skladby Ave Maria, Manhattan Island, Šindlerův seznam, Minor Swing a další.

03/03  /  19:00
Měšťanská beseda
Alban Beikircher & Novosvětská
Na zahajovacím koncertu festivalu Smetanovské dny vystoupí skvělý německý houslista Alban Beikircher s atraktivním programem. V první části večera zazní unikátní a málo hraná skladba italského skladatele Ermanno Wolf-Ferrariho Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 26. Druhá polovina koncertu bude patřit Dvořákově Symfonii č. 9 „Z nového světa“. Plzeňskou filharmonii povede její šéfdirigent Chuhei Iwasaki.


↑ zpět na začátek článku ↑

Plzeňská filharmonie vás zve...

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů