Pozvánky do Měšťanské besedy na rok 2024

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/

„Květen v Kině Beseda: Ryan Gosling na plátně a Radim Špaček osobně.“

Tenhle měsíc vás v Kině Beseda čekají pravdivé příběhy – filmy natočené podle skutečnosti, dokumenty a besedy s autory. Životní příběh jednoho z nejvýznamnějších českých extrémních sportovců Michala Marošiho natočil režisér Martin Vrbický.  Dokument Ten, co slaví každý den o osudu celé generace lidí, která upsala život horským kolům a dalším extrémním sportům, doprovodí beseda s autory filmu (6. a 23. 5.)

V roce 2009 požádal Václav Havel dokumentaristu Václava Jančárka, aby natočil zbytek jeho života. Unikátní časosběrný dokument Tady Havel, slyšíte mě? vychází z dosud nepublikovaných záběrů a je jedinečnou příležitostí ocitnout se znovu v blízkosti tohoto výjimečného člověka (9. 5.).

Minimalistické krimidrama Lesní vrah sleduje poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů. Pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem, měl nadprůměrně vysoké IQ a v lese zavraždil tři náhodné kolemjdoucí. Po projekci přijdou s diváky debatovat režisér Radim Špaček a scenárista Zdeněk Holý (13. 5.). 

Umělecký dokument Národního parku Šumava Voda ztracená a vrácená vás zavede do rozmanitého světa mokřadů Šumavy s velmi emotivním hudebním doprovodem Lenky Dusilové a Petra Ostrouchova (15. 5.). 

Ryan Gosling v novém filmu hoří, padá z výšek nebo bourá v autě. Jako Kaskadér býval hvězdou svého oboru, existují ale situace, které ani otřískaný kaskadér nezvládne. Třeba když zachraňuje svou lásku v podání Emily Blunt (16. 5.).

Když se dospívající Priscilla na večírku seznámí s Elvisem Presleym, z krále rock’n’rollu se v soukromí stává někdo zcela nečekaný. Příběh turbulentního manželství uvede v předpremiéře přehlídka Tady Vary (22. 5.).

Celý program včetně víkendových filmů pro děti i zvýhodněných projekcí pro seniory najdete na www.kinobeseda.cz.

 

19/09  /  19:00
K.T.O. slaví vzpomínkou na Waldu

Kamarádi táborových ohňů vyrážejí na turné, aby oslavili své velké jubileum. Legendární trampská a country skupina za 60 let své existence nahrála stovky písniček, odehrála tisíce koncertů a projela skoro celý svět. V roce 1975 byla poprvé pozvána do amerického Nashvillu, kde vystupovala v show Billa Monroa, otce bluegrassu a jedné z největších osobností americké hudby. Při další cestě do USA v roce 1986 se s nimi už zpátky nevrátil Waldemar Matuška se svou ženou Olgou. A skupina doma dostala zákaz vystupování.

A právě na Waldu zavzpomínají K.T.O. na koncertě v Měšťanské besedě. Budou se zpívat písně jako Eldorádo, Tisíc mil, Jó třešně zrály, Slavíci z Madridu i To všechno odnes čas. Hosty koncertu budou Olga Matušková a herec Jiří Štrébl.

 

30/09  /  19:00
Zdeněk Izer vyndavací

V Plzni si Zdeněk Izer získal oblibu mimo jiné díky skvěle zvládnuté plzeňštině. A proto se sem tak rád vrací. Tentokrát opět přiveze dávku nezaměnitelného humoru a zábavných scének v novém programu s názvem Vyndavací, zas tam dací.

 

09/10  /  19:00
Dvě dámy českého folku

Téměř půlstoletí byla Zdenka Tichotová nepřehlédnutelnou tváří i hlasem legendárního Spirituál Kvintetu, a její čistý intonační projev si můžete pamatovat také ze skupiny Brontosauři. Písničky od obou kapel zazpívá na dvojkoncertě s Pavlou Marianovou ze skupiny KLÍČ, která představí autorskou šansonově laděnou tvorbu.

 

20/10  /  19:00
Když průšvih střídá průšvih…

…a pohroma pohromu. Přesně to se odehrává ve francouzské divadelní komedii Svatba bez obřadu, kterou můžete znát z filmu Pouic Pouic s Louisem de Funesem. Spousta omylů i bláznivých situací tu čeká nervózního milionáře, jeho manželku a dceru, když se na scéně objeví odmítaný nápadník a výřečný pojišťovací agent.

 

21/10  /  19:00
Nevěra v Paříži

Jen pravdu, drahý, tak se jmenuje komedie plná lhaní, kterou režíroval Antonín Procházka. Příběh čtveřice Pařížanů s Janem Čenským a Danou Morávkovou je o vztazích, o podvádění manželky se ženou nejlepšího kamaráda a o tom, co když to praskne.

 

22/10  /  19:00
Třikrát Neřež

Folkoví písničkáři Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský přijedou zahrát původní tvorbu skupiny Nerez, kterou založili ještě společně se Zuzanou Navarovou. Trio s nimi teď vytvoří multiinstrumentalista Robert Fischmann a připomenou také filmové songy i novinky z posledního alba Neřež.

 

26/10  /  19:00
O duši s Evou Holubovou

Jak často se vám naskytne příležitost povídat si o duševním zdraví, a to navíc s Evou Holubovou, její dcerou Karolínou a skoro zetěm Matějem Paprčiakem? V Psychohrátkách vás čekají scénky ze života i beseda s psychologem Jiřím Valáškem.

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Pozvánky do Měšťanské besedy na rok 2024

zobrazit celý program rubriky

V programu

Třináct u stolu

komedie

27.5. 19:00

Měšťanská beseda

Láska v přímém přenosu

divadlo

28.5. 19:00

Měšťanská beseda

Mikulášovy patálie

divadlo

9.6. 18:00

Měšťanská beseda

O lásce

divadelní komedie

10.6. 19:00

Měšťanská beseda

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers: O lásce a jiných swingových běsech

koncert

12.6. 19:00

Měšťanská beseda

Igor Orozovič & CO.

koncert

20.6. 20:00

Měšťanská beseda

Vášnivost, Thriller

divadlo

11.9. 19:00

Měšťanská beseda

K.T.O. a vzpomínka na Waldu

koncert

19.9. 19:00

Měšťanská beseda

Zdeněk Izer: Vyndavací, zas tam dací

celovečerní zábavný program

30.9. 19:00

Měšťanská beseda

Pavla Marianová & Zdenka Tichotová

koncert

6.10. 19:00

Měšťanská beseda

Jen pravdu, drahý

divadlo

21.10. 19:00

Měšťanská beseda

Neřež Trio

koncert

22.10. 19:00

Měšťanská beseda

Psychohrátky s Evou Holubovou

populárně naučná zábavná show o duševním zdraví

26.10. 19:00

Měšťanská beseda

Eva Urbanová: Operní recitál s Moravským klavírním triem

koncert

18.11. 19:00

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů