Pozvánky do Měšťanské besedy na rok 2023

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: ticketing@dominikcentrum.cz telefon: +420 378 035 415
web: http://web.mestanska-beseda.cz/aktualne/

Napovězte Ježíškovi, že zážitek je dárek napořád

Vstupenka na kulturu udělá radost nejen u stromečku, ale znovu potěší, a možná ještě mnohem víc, až při samotném kulturním zážitku. A takový zážitek může vydržet i napořád. V programu Měšťanské besedy se dá vybírat z mnoha takových zážitků a Ježíšek tu může sehnat dárek úplně pro každého. Ochutnávku z menu divadel a koncertů vám přinášíme na těchto stránkách, kompletní program najdete na www.mestanskabeseda.cz. Tam se také vstupenky dají úplně nejsnáze koupit a z e-mailu pak vytisknout, nebo u vstupu ukázat v telefonu. Papírové vstupenky jsou v prodeji v kamenném Předprodeji vstupenek na náměstí Republiky 41 v Plzni (po, st, pá 9–17 hod.). A kdyby si Ježíšek přece jen nevěděl s výběrem rady, může sáhnout po dárkovém poukazu

Přejeme vám příjemné a klidné prožití adventu a krásné Vánoce.

 

08/02 / 19:30
Valentýnské rady Miloše Knora
Miloš Knor jako vztahový guru? Ale ano, i to je možné. Přijďte se přesvědčit do Měšťanské besedy, kde s vámi před svátkem všech zamilovaných Miloš ve své nové stand up comedy probere nejen to, jak se na takový svátek připravit, ale i to, jak ho zvládnout s bravurou, elegancí a vtipem a zavděčit se ženě, přítelkyni, příteli, sousedovi, koze, psovi…


19/02 / 19:00
Dyť von se ten fotbal sám neudělá…
Tomu štěstíčku se musí jít naproti. To si snad všichni pamatujeme z legendárního představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus se vrací, aby nám připomněli, komu volal Pelta a co chtěl, proč si hráči dělají na hlavách komedie a komu je potřeba šáhnout na švába. Odposlechnuté dialogy fotbalových funkcionářů jsou bezmála 80 minutovou intenzivní oslavou českého jazyka.


05/03 / 19:00
Poklad na stříbrném plátně
Od okamžiku, kdy se zrodil zvukový film, nadšené publikum dychtilo hlavně po hudbě a zpěvu. Proto se Ondřej Havelka rozhodl nový koncertní program sestavit z nejhezčích písňových pokladů, které zněly na filmovém plátně ve třicátých a čtyřicátých letech. Měšťanskou besedu rozezní nejen sladké a žhavé kusy americké provenience, ale i písně z nestárnoucích komedií s Oldřichem Novým, Hugem Hassem, Adinou Mandlovou a dalšími hvězdami českého filmu.


19/04 / 19:00
Koktejl elektriky i erotiky
Igor Orozovič je český herec, ale také muzikant. Člen činohry Národního divadla už dvanáct let skládá hudbu a za zpěvu se noří do piana. Do Plzně přijede s pětičlennou kapelou a vlastním písňovým repertoárem, který se nezříká kvalitní poezie s nadhledem, ale přimíchává i temnější tóny, testosteron, elektriku a erotiku.


11/05 / 19:00
Jiří Langmajer je Opičák
Po bolestném rozvodu přišel i o milovanou nevlastní dceru. Dokáže to napravit? Vydají se autem na výlet po americkém Středozápadě, tak trochu proti její vůli. Říkají si Opičák a Mrcha. Fascinující jevištní road movie Divadla Ungelt Cesta k vodopádům je o hledání cesty k sobě i tomu druhému. Jiří Langmajer se za roli Opičáka umístil v širší nominaci na Cenu Thálie 2022.


04/06 / 14:00
Šťastný princ s rukopisem Matěje Formana
Divadlo bratří Formanů se vrací do Měšťanské besedy spolu s Divadlem Lampion a výpravnou rodinnou inscenací Šťastný princ na motivy proslulého příběhu Oscara Wilda. Dojemná pohádka je o síle lásky, která se dokáže zcela obětovat. Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový...


05/06 / 19:00
Má manželku a tři děti?
Lukáš Vaculík jako zubař Julian je velkým ctitelem žen, kterým tvrdívá, že je ženatý a má tři děti. Teď se však chce opravdu oženit s Toni, ta však trvá na setkání s jeho manželkou. Ale kde ji vzít, když žádnou nemá? Kaktusový květ je divadelní adaptací slavného amerického filmu z roku 1969, který získal Oscara, Zlatý Globus a mnoho dalších cen.


06/06 / 19:00
Jak zůstat prezidentem
Nový český prezident už bude tou dobou na Hradě, když nás Michal Dlouhý jako americký prezident vezme do Bílého domu, kde se připravuje na novou prezidentskou volbu. Ale jak být znovu zvolen, když popularita klesá k nule? Prezident se nehodlá vzdát a svou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání. Komedie Listopad vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky.


15/06 / 19:00
Václav Hudeček zahraje Vivaldiho, Mozarta i Paganiniho
Světoznámého houslistu, sólistu prestižních orchestrů a držitele řady významných ocenění na koncertě v Měšťanské besedě doprovodí komorní orchestr Musici Boemi v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno. Čtveřici Vivaldiho koncertů v programu doplní oblíbená Mozartova Malá noční hudba, tklivé houslové sólo z Massenetovy opery Thais a přídavkový Paganini.


22/06 / 20:00
Lenka Nová a Ondřej Ruml opět spolu
Naposledy se potkali na pódiu na úspěšných turné Michala Horáčka. Teď by rádi navázali na tyto koncerty a opět se vrátili k hudebním klenotům z dílny dvojice Hapka a Horáček. Nebudou chybět písně Rozeznávám, První noc v novém bytě, Šaškové počmáraní a Bude mi lehká zem, ale i jiné skladby.

↑ zpět na začátek článku ↑

Pozvánky do Měšťanské besedy na rok 2023

zobrazit celý program rubriky

V programu

Miloš Knor: Valentine show

stand-up comedy

8.2. 19:30

Měšťanská beseda

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

komedie

19.2. 19:00

Měšťanská beseda

Ondřej Havelka & Melody Makers: Poklad na stříbrném plátně

koncert

5.3. 19:00

Měšťanská beseda

Třináct u stolu

komedie

13.3. 19:00

Měšťanská beseda

Igor Orozovič & CO.

koncert

19.4. 19:00

Měšťanská beseda

Cesta k vodopádům

jevištní road-movie

11.5. 19:00

Měšťanská beseda

Šťastný princ

pohádka

4.6. 14:00

Měšťanská beseda

Kaktusový květ

komedie

5.6. 19:00

Měšťanská beseda

Listopad

komedie

6.6. 19:00

Měšťanská beseda

Václav Hudeček & Komorní orchestr Musici Boemi

koncert

15.6. 19:00

Měšťanská beseda

Lenka Nová & Ondřej Ruml: Písně, šansony a dopisy

koncert

22.6. 20:00

Měšťanská beseda

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů