Půlmaraton Plzeňského kraje

Škodaland V Lukách 34/2976, Plzeň 321 00
e-mail: telefon:
web: http://www.skodaland.eu/

Již poosmé ožije areál Škodaland v Plzni-Liticích tradičním rodinným závodem Půlmaraton Plzeňského kraje. Tentokrát si závodníci i jejich fanoušci užijí den plný sportu a zábavy v sobotu 22. dubna.

Půlmaratonci poběží ověřenou a certifikovanou trať s náročným stoupáním hned v úvodu, která vede přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí. V nabídce je také OMEXOM krajská desítka nebo krajská pětka, a to včetně týmového běhu na 5 km. K registracím si závodníci mohou koupit originální triko + limitovanou edici čelenky speciálně navržené pro letošní ročník. Na své si přijdou i ti nejmladší, kteří poměří síly během dětských běhů rozdělených podle věku do celkem pěti kategorií o délce 100, 200, 400, 600 a 800 m. Registrace na dětské běhy jsou zdarma. Každý běžec v cíli dostane za svůj výkon originální pamětní medaili.

Na trati půlmaratonu nebudou ani letos chybět Plzeňští TEMPO MAKERS v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15 hod. A právě ve spolupráci s vodiči budou opět připraveny 3 společné tréninky – 5., 12. a 19. dubna. Registrace není nutná a vstup je zdarma!

Přímo ve Škodalandu bude připraven bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na zajímavé sportovní aktivity, jako např. bungee running – bungee basketball, rodeo býk či horolezecká stěna. K dispozici bude mobilní fyzioterapie, fotostěna s originálním vizuálem akce, sportovní doplňky a poradenství. Chybět nebude prezentace složek IZS, malování na obličej, občerstvení a mnoho dalšího.

Atmosféru sportovního dne zpříjemní hudební vystoupení kapely POPs ve Škodalandu. Běžci a fanoušci v Dobřanech na náměstí T.G.M. se mohou těšit na kapelu Semtex.

Pokud jste si loni nechali ujít příležitost vyzkoušet si, jaké to je projet se na handbiku, budete mít šanci letos! Organizace Cesta za snem nabídne i tentokrát možnost zazávodit si právě na těchto speciálních trenažerech pro hendikepované sportovce.

Plzeňský kraj podpoří i letos nákupem vody pro běžce ve výši 23 328 korun charitativní kampaň Diakonie Západ „Voda pomáhá“ a přispěje tak na zajištění dopravy pro klienty denních stacionářů pro osoby s postižením v Plzni (Stacionář Človíček) a na jižním Plzeňsku (Stacionář Plamínek v Merklíně a Stacionář Korálek v Soběkurech). Návštěvníci a běžci mohou také sami podpořit charitativní projekt koupí vody přímo ve stánku Diakonie Západ.

 

DOPRAVNÍ OMEZENÍ A PARKOVÁNÍ

V době konání půlmaratonu bude od 9:50 do 13:00 hodin omezen provoz na trase závodu v obcích Plzeň-Bory, Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota a Valcha. Pořadatelská služba však může povolit kolmé přejezdy vozovky. Zároveň dojde k omezení spojů MHD linek č. 21 a 26 a linky veřejné dopravy ARRIVA č. 450561 spojů 103 a 104. Děkujeme za pochopení.

Běžci mohou využít parkoviště v zahradě areálu Škodaland, pro návštěvníky bude přístupné parkoviště u Západočeské univerzity v Univerzitní ulici se zajištěnou kyvadlovou dopravou k areálu Škodaland a zpět.

Půlmaraton se uskuteční za podpory společnosti OMEXOM GA Energo s.r.o. a dalších partnerů.

Všechny informace k jednotlivým běhům a další podrobnosti najdete na webových stránkách http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz a Facebooku.

 

↑ zpět na začátek článku ↑

Půlmaraton Plzeňského kraje

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů