Říjen, listopad a prosinec v Besedě

Měšťanská beseda Kopeckého sady 13, Plzeň
e-mail: info@mestanskabeseda.cz telefon: +420 702 218 137
web: https://mestanskabeseda.cz/

Říjnový program Kina Beseda odstartuje dlouho očekávaný film Zátopek (4. a 18. 10.) režiséra Davida Ondříčka, věnovaný nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze, Emila Zátopka.
Konečně na plátna kin dorazil i dokument Karel (10. a 17. 10.), který přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka.

„Říjen v Kině Beseda: Do kin dorazil božský Karel i nový Bond a Woody Allen.“

Těšit se můžete i na další české novinky – komedii Zbožňovaný (6. 10.), drama Minuta věčnosti (13. 10.) a zfilmovaný Deníček moderního fotra (25. 10.).

V komedii Zbožňovaný jde uznávaný a všemi oblíbený pediatr Jiří Bartoška do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Jenže realita není tak dokonalá, jak se zdá – má jedno velké tajemství. V dramatu Minuta věčnosti špičkový kardiochirurg Jiří Langmajer nejprve odoperuje svou dceru, a pak s ní vyrazí na dobrodružnou výpravu na Island. A tady se začnou dít věci. Třetí novinkou je Deníček moderního fotra – protože Nataša dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, zůstane na mateřské Dominik. Oproti své představě musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládl péči o malého Čeňka. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska.

Ze zahraničních novinek v programu Kina Beseda najdete bondovku Není čas zemřít (11. 10.), v níž James Bond skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce, a komedii Festival pana Rifkina (14. 10.) od legendárního režiséra a scenáristy Woodyho Allena, která vypráví příběh o jeho největší lásce – o magii, kterou dokáže vytvořit stříbrné plátno.
Kompletní program Kina Beseda najdete na www.kinobeseda.cz.

31/10  /  19:00
Pavel Šporcl představí nové album
Nejpopulárnější český houslista současnosti natočil v průběhu roku 2020 nové album Paganiniana. Po několika nosičích mimo oblast klasické hudby se tímto albem Pavel Šporcl vrací do niternějších hudebních sfér a repertoáru, který je mu nejbližší. Na desku si vybral skladby, které patří k nejtěžším v sólovém houslovém repertoáru a jsou výsadou jen hrstky světových houslistů. A právě nové album Šporcl představí na konci října v Měšťanské besedě.

01/11  /  19:00
Kryštof vystoupí v Plzni
Kapela Kryštof vyjíždí na turné a v listopadu se na svém Jenom Písničky Tour zastaví i v Měšťanské besedě. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách chce Kryštof úplně zpět. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete „jen“ španělku a sami sebe.
Nenechte si ujít jedno z prvních turné podzimu 2021, které navíc nabízí odlišný zážitek od běžných koncertů. Bude se hodně hrát, ale i hodně povídat.

16/11  /  19:00
První vánoční koncert
Už v polovině listopadu je pro vás v Besedě připraven první vánoční koncert! 16. listopadu se v Měšťanské besedě můžete těšit na Hradišťan a Jiřího Pavlicu a taky na koledy, vánoční písně a zajímavý mix žánrů.

22/11  /  19:00
Žalman slaví v Besedě
Česká folková legenda, která svým hlasem a texty těší publikum už více než půl století, slaví 75 let. Pavel Lohonka je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény, a vy ho naživo můžete slyšet 22. listopadu v Měšťanské besedě.

06/12  /  19:00
Muž, žena a spousta legrace
Roman Vojtek, Daniela Šinkorová či Tereza Kostková vás 6. prosince provedou od prvních žhavých schůzek a příprav na ně, přes budování vztahu, svatbu, manželství, problémy s tchyní a tchánem, problémy s dětmi, únavu ze stereotypu až po vztahy v pozdním věku.
Hra Miluju tě, ale... nemá děj, jak jste zvyklí z klasických představení. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem – vztah muže a ženy.

13/12  /  19:00
Vánoce se Střihavkou
11 dní před Štědrým dnem zahraje v Měšťanské besedě své hity Kamil Střihavka. Plzeňským fanouškům nadělí vánoční dárek – své písně představí ve vánočním hávu. Pár vstupenek je ještě v prodeji!


↑ zpět na začátek článku ↑

Říjen, listopad a prosinec v Besedě

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů