Šampionát ve válení slámy

Šafaříkovy sady Šafaříkovy sady, plzeň
e-mail: telefon:
web:
Plzeňský Sadový okruh se již za nedlouho stane dějištěm unikátního česko-německého šampionátu ve válení slámy. Ten se uskuteční v sobotu 25. května v rámci sousedské slavnosti dasFest, kterou pořádá Česko-německý fond budoucnosti. Do soutěžního klání, při němž jde více o zábavu než o rychlost a svaly, se stále může přihlásit i široká veřejnost. Akce přinese i další zábavné aktivity jako třeba populární štrásnfesty. Chybět nebudou ani koncerty, divadlo, diskuze, program pro děti či dobré jídlo. dasFest startuje již ve 12:00 a vstup je pro všechny zdarma.
 
Při šampionátu ve válení slámy návštěvníci na vlastní kůži zažijí atmosféru oblíbeného berlínského klání, které za svůj vznik vděčí českým pobělohorským exulantům. Soutěž je určená 4 – 6 členným týmům, při čemž vždy najednou „válí“ jen 4 lidé. Nepůjde jen o to, za jakou dobu se týmům podaří doválet balíky do cíle, ale i o jejich schopnost pobavit svým výstupem co nejvíce přihlížejících diváků. Aby toho nebylo málo, budou mít soutěžící na sobě veselé kostýmy.
 
Vše odstartuje již ve 14:00 hodin slavnostním zahájením a exhibicí. Poté si „váleči“ na chvíli odpočinou a na řadu přijdou akrobatické kousky spolku V.O.S.A., který předvede představení s názvem Vysoké snění. Samotná soutěž se uskuteční v čase od 15:30 do 17:30 hodin. Poté proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen. Hlavním cílem šampionátu je ukázat, že se Češi a Němci umí společně skvěle bavit. Hlásit se do něj stále může i široká veřejnost.
 
Zábavu přinesou i štrásnfesty
Dalším z vrcholů akce budou populární štrásnfesty hned z pěti různých regionů v Německu i Čechách, které budou probíhat od 12:00 do 19:00 hodin. Součástí každého z nich bude kromě autentické atmosféry sousedských slavností v konkrétních městech i celá řada zajímavých doprovodných aktivit vhodných pro všechny nátury i věkové skupiny.
 
Například v rámci Krušnohorského štrásnfestu vznikne v Šafaříkových sadech improvizovaný kadeřnický salon, kde si dámy i pánové budou moci na hlavě nechat vykouzlit účes s česko-německou tematikou. Neplatí se penězi, ale příběhy. Berlínský štrásnfest zase přiveze opraváře, kteří s radostí pomohou svým plzeňským sousedům dát jejich jízdní kola opět do provozuschopného stavu. Bavorský štrásnfest nabídne žongléry i kejklíře s klasickou dechovkou i mnoha drobnostmi, jež jen tak jednoduše udělají radost.
Více informací najdete na www.dasfest.cz. Vstup je pro všechny zdarma.
 
Česko-německý fond budoucnosti už přes 20 let podporuje sblížení a sousedskou spolupráci mezi Čechy a Němci v Evropě. Celkovou částkou zhruba 60 milion eur podpořil na 11 000 společných projektů, které svádějí dohromady lidi obou zemí a umožňují či prohlubují pohledy do jejich světů, kultury i dějin.

Více než třetina vynaložených prostředků podpořila školy a mládež, o něco méně než třetina kul-turní projekty a další část cílila na podporu partnerství obcí a zájmových sdružení, dialogy a vědec-ké projekty, obnovu památek, publikační činnost a sociální projekty pro národnostní a jiné menšiny. Fondu se podařilo povýšit česko-německou spolupráci z rovin politických deklarací a expertních jednání na živou realitu, obohacující mnoho aspektů každodenního života lidí na obou stranách hranice. Řada těchto projektů by bez jeho podpory nevznikla a nemohla by dlouhodobě působit. Fond tak patří k velmi významným podporovatelům kultury a vzdělávání u nás a měl po svém zalo-žení rovněž zásadní podíl na odškodnění obětí nacismu.
 
Sousedskou slavnost dasFest pořádá Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci s agenturou Ostrovy s.r.o., stojící za festivalem United Islands of Prague, a kreativní zónou DEPO2015. Akce se koná v rámci Evropského dne sousedů a vzniká také za podpory Města Plzeň a Plzeňského kraje.

↑ zpět na začátek článku ↑

Šampionát ve válení slámy

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů