Západočeské baroko

Plzeňský kraj – více míst Plzeňský kraj
e-mail: telefon:
web:

Prožijte léto barokně a navštivte některou ze zajímavých akcí. I letos jich oblíbený barokní festival Západočeské baroko nabízí nepřeberné množství a ožijí jimi známé i méně známé památky a místa v našem kraji.

V pátek 12. července zve muzeum v Tachově na Barokní radosti, které promění bývalý františkánský klášter a klášterní zahradu v místo plné radosti a krásy. Děti se mohou těšit na pohádku o unesené princezně a zlém drakovi nebo na komentovanou prohlídku varhan. Pro dospělé tu bude třeba přednáška Barokní stopy v Tachově, ukázka rokokového tance, vystoupení šermířů nebo večerní varhanní koncert v kostele. Večer zakončí ohňová show skupiny historického šermu ZLATÝ GRÁL z Tachova.

Bylinkové panství Rochlov zve zase 20. července na Baroko na Bylinkovém panství Rochlov. Program nabídne oživené prohlídky a dobový jarmark, kde si přijdou na své všechny vaše smysly. Po celý den budou návštěvníky v prostorách zámku a přilehlého parku provázet barokní lidé z různých společenských vrstev. Uši a duši potěší koncert barokní pěvkyně Kristýny Machoňové a všechno uzavře velkolepá ohňová show.

Letošní léto patří, díky olympiádě, Francii, a nevynechá ji ani barokní festival. Protože baroko a Francie k sobě prostě patří, zve zámek v Manětíně 27. července do své zahrady vybudované dle versailleského vzoru na Francouzský den. K vidění tu bude tanec, dobová móda či historický šerm, přednáška o malířkách francouzského impresionismu, povídání o Galii, prezentace knih Zbyňka Kašpara nebo ochutnávky francouzských delikates a vína.

V zámku ve Štěnovicích přichystali na 2. srpna koncert Mariana Vojtka a Andrey Kalivodové, jenž nabídne Směs operních a muzikálových árií v podání vynikajícího tenoru a mezzosopránu. Hudba v jejich podání bude znít na zámeckém nádvoří.

V kostele v Nicově u Plánice se 3. srpna můžete stát součástí klidu a harmonie. Uskuteční se tu totiž Barokní odpoledne s obnoveným procesím. Vše začne u rotundy sv. Jana Křtitele ve Zborovech koncertem a prohlídkou. Odtud se pak vydá procesí do Nicova. Povede ho páter Marek Hric a ozdobou procesí budou ušlechtilí koně Kinských. V nicovském kostele se pak uskuteční koncert barokní hudby a komentované prohlídky.

To ovšem není z barokní nabídky letošního léta zdaleka všechno. Na prahu prázdnin se můžete 29. června vypravit do Plas na program nazvaný Hudba mnoha řemesel, který představí práci hutníků, kovářů, tesařů či zlatníků, kterou si navíc budete moci i sami vyzkoušet. V Nepomuku zase 6. července vystoupí francouzský tenor Marco Angioloni. Hold barokním skladatelům, i jejich dnešním pokračovatelům, složí 9. července na zámku v Nebílovech umělci z různých světadílů na koncertě Hudba napříč světadíly. I impozantní prostory Jízdárny ve Světcích u Tachova naplní hudba. Bude to hudba baroka a klasicismu v podání Benda quartetu, který tu zahraje 14. července. Dvacátého července vystoupí v kostele sv. Martina ve Strážišti vokálně instrumentální soubor staré hudby Ensemble Regne, aby tu zahrál hudbu vrcholného baroka. Kostel sv. Anny na Tanaberku zase chystá na 27. července anenskou pouť s bohatým programem.


Více informací na www.zapadoceskebaroko.cz.

↑ zpět na začátek článku ↑

Západočeské baroko

zobrazit celý program rubriky

V programu

Francouzský den na zámku v Manětíně

ukázky tance a módy, přednášky, šermíři, ochutnávky francouzských delikates a vína, petanque

27.7. 13:00–18:00

Zámek Manětín

Anenská pouť na Tanaberku

koncert barokní hudby, Dechový orchestr Pištíci, mše svatá, trhy (Hájek, kostel sv. Anny na Tanaberku)

27.7. 13:00

Kostel Sv. Anna na Tanaberku

Marian Vojtko a Andrea Kalivodová

koncert (zámek Štěnovice)

2.8. 19:30

Štěnovice

JÁSEJ, SRDCE! Barokní večer na zámku Hrádek

barokní hudba v podání souboru Victoria Ensemble a barokní tanec souboru Eliana

3.8. 19:30

Zámek Hrádek u Sušice

Chvála Stvoření: Příroda a zpěv ptáků v hudbě

Trio Musica Beata: Nina Romy Dörfler – soprán, Regina Karg – příčná flétna, Markéta Schley Reindlová – varhany (Kralovice, kostel sv. Petra a Pavla)

3.8. 18:00

Kralovice

Barokní odpoledne s obnoveným procesím

koncerty, procesí ze Zborov do Nicova, komentovaná prohlídka kostela i poutního areálu (kostel Nicov u Plánice)

3.8. 14:00

Nicov

Jiří Bárta: Scordatura

recitál předního českého violoncellisty (Potvorov, kostel sv. Mikuláše)

10.8. 18:00

Potvorov

Květiny nejen na okrasu

barokní den pro rodiny s dětmi: rodinná hra, jízdy kočárem, vystoupení a focení s friským koněm, barvení šátků a vlny, divadlo a výtvarný workshop pro děti

10.8. 14:00

Zámek Manětín

Francouzská a anglická barokní hudba

Jan Krejča – theorba, barokní kytara, Jakub Kydlíček – barokní zobcová flétna (Mariánská Týnice, kostel Zvěstování Panny Marie)

24.8. 18:00

Mariánská Týnice

Cebivská náves

otevření vnitřních prostor zámku, včetně zámecké zahrady s kavárnou pro veřejnost, bohatý program: šerm, divadlo, hudební a kouzelnické vystoupení, malování na obličej, dobový kolotoč, lukostřelba škola žonglování, ohňová show (zámek Cebiv)

31.8. 14:00

Cebiv

Stopy baroka

komentované prohlídky a pestrý program určený především dětem, koncert, sokolníci, ohňostroj

7.9. 10:00

Zámek Hradiště u Blovic

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet

koncert (kostel sv. Petra a Pavla, Kralovice)

10.9. 19:00

Kralovice

Koncert barokní hudby k poctě sv. Wolfganga

(kostel sv. Jana Křtitele)

14.9. 18:00

Chudenice

Sledujte nás

na sociálních sítích:

Ikona Facebook  

Kontaktujte nás

PROPAGANDA s. r. o.
Záběhlická 3254 / 51
106 00 Praha 10 – Záběhlice

více kontaktních údajů