od 09/07
Smrtelné zlo: V plamenech
| CineStar a Cinema City | Písecká 972/1 a Radčická 2, Plzeň | ||
| e-mail: | hotline@cinestar.cz | telefon: | |
| web: | http://www.cinestar.cz | ||
| žánr: | horor | režie: | Sébastien Vaniček |
| délka: | 111 min. | hodnocení: |
|
| premiéra: | od 09/07 | ||
Horor Smrtelné zlo, který je u nás známý i pod názvy Evil Dead nebo Lesní duch, je naprostá žánrová legenda. V osmdesátých letech šlo o šílenost, na kterou nebyli fandové připravení. Šlo o brutální a nekompromisní jízdu, ve které člověka znásilní strom a v jejím pokračování – které přidalo na černém humoru – bojuje hlavní hrdina se svou vlastní rukou. Když si ji uřízne, přidělá si na pahýl motorovku… no byla to divočina. Dodnes jde o klasiku a ke značce se teď vrací mladí filmaři, kterým režisér původní série Sam Raimi radí z pozice producenta. Smrtelné zlo: V plamenech opět vrací na scénu prokletou knihu, díky které se na svět dostanou ti nejzrůdnější obyvatelé pekel. A rozjedou pořádnou show. Mladá vdova Alice se na čas přestěhovala ke svým nejbližším do domu na samotě a doufá, že tu přijde na jiné myšlenky. Místo toho ji čeká boj o život a největším nebezpečím se nakonec ukážou být ti, kdo by jí měli být oporou. Monstra se totiž ráda zabydlí v tělech nic netušících lidí. A jako vždy předvedou, že co se týče krutosti, násilí a brutality, dovedou být velice kreativní. Rodinné setkání tak bude mít pořádně krvavý nádech. Režíruje Francouz Sébastien Vaniček, který natočil parádní pavoučí horor Havěť. Kino Káčko uvede 10. července.
